Nowy, szybszy klient sklepu Nokii

Nowy, szybszy klient sklepu Nokii

05.12.2011 12:19, aktualizacja: 05.12.2011 12:43

Nokia Beta Labs to obecnie chyba jedyne miejsce, gdzie Nokia próbuje nadgonić swoją pomysłowością konkurencję. Pojawiła się tam właśnie wersja beta nowego, QMLowego klienta Nokia Store, czyli sklepu z aplikacjami.

Sporo się zmieniło - sklep zyskał nową, łatwiejszą nawigację (która nie wymaga już używania fizycznych przycisków), poprawiono widok szczegółów aplikacji oraz, co chyba najważniejsze, klient jest znacznie szybszy i płynniejszy niż poprzednia aplikacja WRT.

Nokia chwali się, że aplikacja wspiera teraz rozdzielczość VGA stosowaną np. w Nokii E6 (ile to już czasu minęło od jej premiery?), nie wymaga rejestracji do pobrania pierwszych dziesięciu bezpłatnych aplikacji (to będzie jednak działać od 16 grudnia), no i w końcu Nokia zdecydowała się poprawić wirtualną klawiaturę wykorzystującą dzielony widok ekranu (dzięki czemu podczas wpisywania tekstu widzimy coś więcej, niż powiększone na cały ekran pole wprowadzania).

Klient QML Nokia Store dostępny jest dla urządzeń z Symbianem^3 (PS1, PS2 "Anna" i SR1 "Belle"). W opisie przeczytać możemy, że nie dotyczy to modelu Nokii E6, ale to najwyraźniej pozostałość po opisie poprzednich wersji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)