Nowy tablet Google Pixel Slate ma pozwolić na korzystanie z Windowsa 10

Nowy tablet Google Pixel Slate ma pozwolić na korzystanie z Windowsa 10

Nowy tablet Google ma pozwolić na zainstalowanie Windows 10. (depositphotos)
Nowy tablet Google ma pozwolić na zainstalowanie Windows 10. (depositphotos)
01.10.2018 13:34, aktualizacja: 01.10.2018 14:26

Podczas wydarzenia Made by Google, które planowane jest na 9 października, firma z Mountain View ma pokazać nowy tablet. Urządzenie będzie działało pod kontrolą Chrome OS. Pojawi się jednak możliwość zainstalowania Windowsa 10.

Chrome OS to system operacyjny znany z Chromebooków, czyli urządzeń, które najczęściej postrzegane są jako tańsza alternatywa dla laptopów z Windowsem. Jednak nowe informacje wskazują, że Google zamierza go instalować również na tabletach. Pierwszym takim urządzeniem w portfolio Google ma być Pixel Slate, który prawdopodobnie będzie konkurował z tabletami Surface. Ma bowiem oferować dołączaną klawiaturę.

Co ciekawe, wpis umieszczony w Chromium wskazuje, że Pixel Slate pozwoli na zainstalowanie dwóch systemów operacyjnych. Obok Chrome OS może znaleźć się Windows 10. Prawdopodobnie wyboru systemu operacyjnego będziemy dokonywać podczas uruchamia się tabletu. Wprowadzenie funkcji do pierwszego urządzenia Google zapowiada możliwość instalacji Windows 10 także na Chromebookach. Jak najbardziej może to przełożyć się na zwiększenie zainteresowania sprzętem z Chrome OS.

System operacyjny Google ciągle zyskuje nowe funkcje, w tym możliwość uruchamia aplikacji z Androida. Jednakże nadal nie posiada tak bogatej bazy oprogramowania, jak Windows. W związku z tym, osoby, które decydują się na Chrome OS, muszą często sięgać po kompromisowe rozwiązania lub posiadać drugi sprzęt z Windowsem. Teraz jednak ma się to zmienić. Wraz z oficjalnym wsparciem Windowsa, będzie można korzystać z zalet Chrome OS-a, przełączając się w razie potrzeby na platformę Microsoftu. Nie trzeba będzie posiadać dwóch urządzeń. Wystarczy bowiem jeden Chromebook. Co więcej, nawet w trybie z Windowsem 10 będziemy mieli dostęp do usług i oprogramowania Google (np. Google Chrome czy Dysk Google), bez potrzeby ciągłego przeskakiwania między dwoma systemami.

Warto jeszcze wspomnieć o tablecie Pixel Slate. Chrome OS może okazać się lepszym wyborem niż Android. Po pierwsze, wciąż będzie dostępna ogromna baza aplikacji na Androida. Użytkownik zyska jednak możliwość uruchamiania ich w okienkach, co będzie przydatne, gdy tablet zostanie podłączony do klawiatury i myszki.

Wciąż nie poznaliśmy dokładniejszych informacji o nowym tablecie Google. Jak już wspomniałem, Pixel Slate prawdopodobnie będzie starał się konkurować z urządzeniami Microsoft Surface. Z pewnością zaletą będzie opcja korzystania z dwóch systemów operacyjnych. Aczkolwiek, jeśli tablet nie zapewni wysokiej jakości wykonania i dobrej specyfikacji, to może pozostać tylko ciekawostką, którą Microsoft nie będzie musiał się martwić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)