Nowy tablet VAIO pokaże, czy obecny właściciel godnie zastąpił Sony

Nowy tablet VAIO pokaże, czy obecny właściciel godnie zastąpił Sony

Nowy tablet VAIO pokaże, czy obecny właściciel godnie zastąpił Sony
08.10.2014 15:08

Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że Sony postanowiło sprzedać dział zajmujący się produkcją laptopów z serii VAIO. Mimo iż wśród wielu użytkowników, urządzenia japońskiej firmy cieszyły się dobrą opinią, to niestety ich sprzedaż była na niezadowalającym poziomie. Marka VAIO nie została całkowicie uśmiercona, stała się własnością funduszu inwestycyjnego Japan Industrial Partners, a produkcji laptopów nie porzucono. Jednak nowe modele będę tworzone już bez logotypu Sony. Do dwóch wcześniej zaprezentowanych laptopów, dołączy hybrydowy tablet dla profesjonalistów.

Obraz

Obecny producent laptopów Sony, czyli VAIO Corporation właśnie zapowiedziało nowy model – VAIO Prototype Tablet PC, który jak sama nazwa wskazuje jest dopiero prototypem. Został on wyposażony w 12,3-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1705 pikseli. We wnętrzu znajdzie się czterordzeniowy procesor Intel Haswell wraz z układem graficznym Intel Iris Pro. Nowy tablet stworzony przez VAIO Corporation zostanie również wyposażony w dwa porty USB 3.0, HDMI, czytnik kart SDXC, a także złącze Ethernet. Dodatkowo VAIO Prototype Tablet PC będzie współpracował ze specjalną klawiaturą i rysikiem. Niestety jego cena będzie wysoka, ma wynosić około 1800 dolarów.

Obraz

VAIO Prototype Tablet PC nie jest pierwszym modelem stworzonym bez udziału Sony. Wcześniej na rynku pojawiły się dwa laptopy – VAIO Fit i VAIO Pro, ale były one odświeżonymi wersjami urządzeń tworzonych wcześniej przez Sony.

Nowy model od VAIO Corporation wydaje się być konkurencją dla Surface Pro 3. Jeśli japońska firma oprócz zastosowania wydajnych podzespołów, zadba również o jakość wykonania, to tablety Microsoftu zyskają silnego przeciwnika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)