Nowy Windows Defender APT dostępny w otwartych testach

Nowy Windows Defender APT dostępny w otwartych testach

Nowy Windows Defender APT dostępny w otwartych testach
08.09.2017 12:26

Kolejna duża aktualizacja do Windows 10, czyli Fall Creators Update przyniesie spore nowości w zabezpieczeniach, podnosząc poziom bezpieczeństwa i odporność na ataki APT. Do systemu trafi bowiem Windows Defender Advanced Threat Protection, którego możliwości można sprawdzić już dziś.

Microsoft poinformował, że Windows Defender ATP dla Windows 10 Fall Creators Update jest już dostępny dla osób zainteresowanych testami. Firma celuje tutaj oczywiście w tych, którzy mogliby wdrożyć dodatkową ochronę w dużych korporacjach, organizacjach czy w celu ochrony rządowych komputerów, bowiem to na ten rynek kierowane są nowe zabezpieczenia. Chodzi bowiem o ochronę przed zaawansowanymi, długotrwałymi i kosztownymi atakami, czyli advanced persistent threat (APT).

Obraz

Jak podaje Microsoft, nowe możliwości zabezpieczenia łączą w sobie najlepsze cechy Windows Defender APT i rozwiązań chroniących system Windows. W celu poprawy bezpieczeństwa do pracy zostały zaprzęgnięte nowe technologie mające zapobiegać atakom, w tym udoskonalone rozwiązania mające wykrywać ataki i narzędzie pozwalające przeprowadzać dokładniejszą analizę. Warto tutaj wspomnieć o wykorzystaniu danych z telemetrii, nadal budzącej sporo kontrowersje w systemie Windows 10.

Wprowadzone nowości to ukłon w kierunku dużych firm lub organizacji i administratorów wymagających narzędzi do sprawdzania poziomu bezpieczeństwa oraz zarządzenia połączonymi urządzeniami. Otrzymują oni bowiem możliwości przeglądania informacji związanych z ochroną, w tym również danych mogących pomóc w rozpoznaniu błędnie skonfigurowanych maszyn lub tych z nieaktualnymi ustawieniami zabezpieczeń. Dodatkowo mogą uzyskać zalecenia do zrealizowania dotyczące wprowadzenia ulepszeń. Firmy zyskują również możliwość tworzenia niestandardowych raportów czy dostępu do danych za pośrednictwem interfejsów API.

Obraz

Osoby zainteresowanie testami Windows Defender APT dla Fall Creators Update odsyłamy na strony Microsoftu. Testerzy mogą skorzystać z 90-dniowej darmowej wersji testowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)