Nowy wygląd Chrome'a już we wrześniu. Zmiana interfejsu zaplanowana dla wersji 69

Nowy wygląd Chrome'a już we wrześniu. Zmiana interfejsu zaplanowana dla wersji 6922.08.2018 13:11
Nowy wygląd Chrome'a już we wrześniu. Zmiana interfejsu zaplanowana dla wersji 69

Przeglądarka Chrome ma dostać nowy wygląd, zgodny z wzornictwem Material Design, promowanym przez Google. Od początku lipca można było testować ten interfejs w testowych wersjach przeglądarki, a do stabilnego kanału trafi z wydaniem Chrome'a 69.

Nowy interfejs będzie najbardziej widoczny na pasku kart, które będą minimalnie wyższe niż obecnie i delikatnie zaokrąglone. Większość rozwijanych menu także będzie miało zaokrąglenia i cienie podkreślające ich krawędzie. Omnibar, łączący pasek wyszukiwania z paskiem adresu, także został zaokrąglony i będzie przypominał kapsułkę. Awatar zalogowanego użytkownika zostanie przeniesiony z prawego-górnego rogu okna na prawą stronę paska, tuż obok menu programu. Zgodnie z ostatnimi trendami w aplikacjach Google'a zobaczymy też więcej czystej bieli, zastępującej stonowane szarości. Na Windowsie 10 możemy też liczyć na integrację powiadomień przeglądarki z systemowym Centrum Akcji.

350250868949673921

Wygląd desktopowego Chrome'a będzie pasował do tego, jak przeglądarka zaprezentuje się na Androidzie. Wykorzystane zostaną te same kształty elementów i schematy kolorów. Warto też dodać, że na Androidzie testowany jest nowy sposób przełączania się między kartami, podobny do widoku ostatnich aplikacji w Androidzie Pie. Na razie jednak nie wiadomo, czy ten moduł także trafi do Chrome'a 69.

Nowy interfejs przeglądarki można już włączyć w testowych wydaniach przeglądarki. W desktopowej wersji należy przestawić flagę chrome://flags/#top-chrome-md na wartość Touchable Refresch, na Androidzie zaś chrome://flags/#enable-chrome-modern-design na Enabled, a potem ponownie uruchomić program. Do szerszego grona odbiorców nowy interfejs przeglądarki trafi wraz z wydaniem wersji 69. Nie mamy jeszcze szczegółowego planu wydań, ale będzie to zapewne początek września.

Przeglądarkę Chrome znajdziecie w naszej bazie programów. Jest dostępna dla Windowsa, Androida, macOS-a i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)