Nowy wygląd Chrome'a już we wrześniu. Zmiana interfejsu zaplanowana dla wersji 69

Nowy wygląd Chrome'a już we wrześniu. Zmiana interfejsu zaplanowana dla wersji 69

Nowy wygląd Chrome'a już we wrześniu. Zmiana interfejsu zaplanowana dla wersji 69
22.08.2018 13:11

Przeglądarka Chrome ma dostać nowy wygląd, zgodny z wzornictwem Material Design, promowanym przez Google. Od początku lipca można było testować ten interfejs w testowych wersjach przeglądarki, a do stabilnego kanału trafi z wydaniem Chrome'a 69.

Nowy interfejs będzie najbardziej widoczny na pasku kart, które będą minimalnie wyższe niż obecnie i delikatnie zaokrąglone. Większość rozwijanych menu także będzie miało zaokrąglenia i cienie podkreślające ich krawędzie. Omnibar, łączący pasek wyszukiwania z paskiem adresu, także został zaokrąglony i będzie przypominał kapsułkę. Awatar zalogowanego użytkownika zostanie przeniesiony z prawego-górnego rogu okna na prawą stronę paska, tuż obok menu programu. Zgodnie z ostatnimi trendami w aplikacjach Google'a zobaczymy też więcej czystej bieli, zastępującej stonowane szarości. Na Windowsie 10 możemy też liczyć na integrację powiadomień przeglądarki z systemowym Centrum Akcji.

Obraz

Wygląd desktopowego Chrome'a będzie pasował do tego, jak przeglądarka zaprezentuje się na Androidzie. Wykorzystane zostaną te same kształty elementów i schematy kolorów. Warto też dodać, że na Androidzie testowany jest nowy sposób przełączania się między kartami, podobny do widoku ostatnich aplikacji w Androidzie Pie. Na razie jednak nie wiadomo, czy ten moduł także trafi do Chrome'a 69.

Nowy interfejs przeglądarki można już włączyć w testowych wydaniach przeglądarki. W desktopowej wersji należy przestawić flagę chrome://flags/#top-chrome-md na wartość Touchable Refresch, na Androidzie zaś chrome://flags/#enable-chrome-modern-design na Enabled, a potem ponownie uruchomić program. Do szerszego grona odbiorców nowy interfejs przeglądarki trafi wraz z wydaniem wersji 69. Nie mamy jeszcze szczegółowego planu wydań, ale będzie to zapewne początek września.

Przeglądarkę Chrome znajdziecie w naszej bazie programów. Jest dostępna dla Windowsa, Androida, macOS-a i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)