Nvidia GeForce Now już na iOS. Oto jak Zieloni obeszli Apple

fot. Nvidia
fot. Nvidia

19.11.2020 17:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa GeForce Now jest już dostępna na platformie iOS. Posiadacze iPhone'ów będą mogli zagrać w setki gier udostępnionych przez firmę Nvidia.

GeForce Now jako aplikacja webowa na iOS

Apple ma surową politykę wobec usług pozwalających na strumieniowanie gier. Nie dopuszcza ich do swojego sklepu App Store.

Amazon Luna, nadchodząca usługa streamingu, pokazała jak problem ten ominąć. Wszystko rozchodzi się o wprowadzenie obsługi takiego serwisu przez przeglądarkę Safari. Oferuje ona możliwość instalowania witryn jako "aplikacji" na podobnej zasadzie, co PWA. Z tym Apple nie ma problemu.

To rozwiązanie umożliwi także ponowne granie w "Fortnite" na iPhone'ach i iPadach, skąd grę wcześniej usunięto. Nie możemy jej już pobrać z App Store, ale pozostaje odpalenie jej z chmury.

GeForce Now na iOS jest teraz dostępne w wersji beta i należy pamiętać o pewnych ograniczeniach. Nie skorzystamy z myszki i klawiatury, ani sterowania dotykowego. Nvidia nie potwierdziła, czy zadziała kontroler DualSense od PlayStation 5.

Mimo wszystko Nvidia potwierdza, że znakomita większość z 750 dostępnych tytułów w GeForce Now zadziała. Zielonym udało się także wyprzedzić Microsoft, który planuje wdrożenie swojej usługi xCloud na iOS w podobny sposób w przyszłym roku (a także zrobi to na PC).

Warto odnotować, że do usługi GeForce Now wszedł teraz niedawny hit "Among Us", a także wsparcie GOG. Co więcej, już 10 grudnia 2020 r. zagramy na platformie Nvidii w "Cyberpunk 2077".

Nvidia poszerzyła również liczbę centr danych GeForce Now do 22, dostępnych w 70 państwach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)