NVIDIA Nexus pomoże programować z wykorzystaniem GPU

01.10.2009 12:17, aktual.: 01.10.2009 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NVIDIA zapowiedziała dziś wprowadzenie technologii Nexus, środowiska programistycznego na potrzeby masowych obliczeń równoległych z wykorzystaniem procesorów kart graficznych (GPU), które integruje się z Microsoft Visual Studio, najpopularniejszym środowiskiem deweloperskim dla rozwiązań dla Windows oraz aplikacji i usług sieciowych.

NVIDIA Nexus w ogromnym stopniu zwiększy wydajność pracy programistów umożliwiając twórcom oprogramowania wykorzystującego obliczenia na GPU posługiwanie się narzędziami opartymi na popularnym Microsoft Visual Studio, jak i przejrzystą automatyzację procesów, bez potrzeby tworzenia dodatkowych wersji aplikacji zawierających moduły diagnostyczne. NVIDIA Nexus pozwoli także tworzyć kod wykonywalny równocześnie na wielu różnych komputerach. W skład Nexusa wejdą zaawansowane narzędzia do równoczesnej analizy wydajności i szybkości zarówno GPU (procesora graficznego), jak CPU (procesora głównego), a programiści będą mieli możliwość natychmiastowej oceny stopnia, w jakim dzielenie obliczeń wpływa na ich aplikacje.

Nexus będzie składał się z trzech części - Nexus Debuggera, debuggera kodu źródłowego tworzonego dla GPU, w rodzaju CUDA C, HLSL czy DirectCompute, Nexus Analyzera, narzędzia systemowego do śledzenia zdarzeń na GPU (komunikaty jądra systemowego, wywołania API, transfery pamięci) oraz zdarzeń na CPU (alokacja rdzenia, zdarzenia wątków i procesów oraz stany oczekiwania) oraz Nexus Graphics Inspectora, który zapewnia możliwość debugowania oraz profilowania ramek wyrenderowanych przy użyciu API w rodzaju Direct3D.

NVIDIA Nexus będzie współpracował z systemami operacyjnymi Windows 7 i Windows Vista oraz będzie w pełni zintegrowany z Visual Studio (2008 SP1 standard edition lub późniejszymi). Udostępnienie wersji beta przewidziane jest na 15 października. Docelowo, po wprowadzeniu produktu na rynek na rynek, przewidziana jest wersja standardowa oraz profesjonalna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)