oCam 453.0

Strona główna Windows Multimedia Przechwytywanie wideo
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

oCam to godne polecenia, darmowe narzędzie przeznaczone do rejestrowania sekwencji audio/wideo z ekranu naszego komputera. Z pomocą tego niewielkiego programu zapiszemy obraz zawierający wszystkie operacje wykonywane na komputerze do postaci plików graficznych JPEG, GIF, PNG, BMP lub materiałów wideo AVI, FLV, MP4, MOV, TS i VOB.

oCam obsługiwany może być z poziomu niewielkiego okienka wyświetlanego na ekranie komputera lub za pośrednictwem skrótów klawiszowych. Umożliwia on rejestrowanie i zapisywanie na dysku twardym obrazu o dowolnych wymiarach. Narzędzie oferuje niewielki zestaw predefiniowanych konfiguracji możliwych do zapisu rozmiarów obrazu, umożliwiając również łatwe dostosowywanie jego jakości. Program dysponuje funkcjami zapisu zarówno zrzutów ekranowych, jak również materiałów wideo z dźwiękiem. Z poziomu opcji konfiguracyjnych zdefiniujemy wykorzystywane kodeki A/V oraz limity czasowe przechwytywania.

Wśród atutów programu poza niewielkimi rozmiarami wymienić należy również bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Korzystanie z oCam nie powinno przysporzyć najmniejszych problemów nawet początkującym użytkownikom, którzy nie mieli wcześniej styczności z żadną aplikacją tego typu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

ilość funkcji i kodeków i lepsze zrzuty ekranu z gier niż fraps(.jpg) bo pozwala ustawić jakość na 100% a fraps nie
niby freeware ale wyświetla reklamy w oknie programu i przy wyłączaniu otwiera okno przeglądarki "na zakup pro/premium bez reklam"
ocena użytkownika

Bezapelacyjny grandmaster tej kategorii jak dla mnie...żadnych problemów...
I tu się fraps chowa i kwiczy tj:
Program oferuje te same formaty zrzutów ekranu z gier z tym że w jpg pozwala ustawić jakość na 100% przez co zrzuty są mniej "zaśnieżone" niż we frapsie...
Poza tym pozwala nagrywać filmy z gier w wielu formatach w tym od razu avi,mp4,wmv i wielu innych i przebierać w kodekach a także zmieniać ustawienia tychże kodeków...Pozwala nagrywać w natywnej rozdzielczości monitora lub ustawić redukcję rozdzielczości do np.720p lub dowolnej ustalonej przez użytkownika - znowu fraps się chowa i kwiczy...

Dodatkowe opcje to nagrywanie głosu z mikrofonu w mp3,wma,aac,flac również z możliwością edycji parametrów...
oraz oczywiście nagrywanie obrazu z pulpitu/przeglądarki również w wielu formatach...

Absolutny killer i "MUST HAVE" dla graczy - wyrzućcie swoje frapsy...

PS.
Jak "zdobyć" wersję pro za free?
Reklamy w oknie programu można zablokować ,blokując programowi dostęp do internetu...
Otwieranie przeglądarki przy zamknięciu programu można zablokować na stałe np. HIPS-em z Comodo Firewall...
Cieszymy się wersją "PRO" bez reklam za free....

Pozdrawiam

02.01.2017 04:38 | Recenzja do wersji 344.0
Prostota obsługi, niewielkie obciążenie systemu, darmowy
Brak możliwości oddzielnego nagrywania dźwięku, i filmu
ocena użytkownika

Korzystam z programu od niedawna. Zauważyłem, że program jest bardzo prosty w obsłudze. Na pewno poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony użytkownik, który z podobnym programem nie miał nigdy do czynienia. Po prostu należy wybrać obszar, który chcemy nagrać, a następnie wybrać opcję "Record" (program niestety anglojęzyczny). Szybko spostrzegłem, że oCam w małym stopniu tylko obciąża komputer. Obsługuje on też procesory wielordzeniowe. Jedyną funkcją, jakiej mi brakuje jest możliwość oddzielnego wyeksportowania dźwięku, i wideo. Program jest naprawdę godny polecenia, i moim zdaniem może konkurować z innymi płatnymi programami typu Fraps.

08.07.2014 22:19 | Recenzja do wersji 23.0

Komentarze

0 nowych
  #53 05.08.2018 20:59

Jednak no jest chyba wirus..

  #52 31.07.2018 16:46

Nie moge odtworzyć większości filmów które zostały nagrane przeze mnie gdy chcę je otworzyć pisze mi: Nie można odtworzyć Nie można odtworzyć tego pliku. Przyczyną może być nieobsługiwany typ pliku, nieprawidłowe rozszerzenie lub uszkodzenie pliku. 0xc00d36c4

  #51 28.07.2018 07:16

Ocam okazał się wirusem. Ściągaliśmy go za strony producenta. A po zainstalowaniu wyskakiwał komunikat: ''Zaktualizuj ocam do najnowszej wersji''.
Musiałem to zrobić, ponieważ przez to nie mogłem nagrywać. No i ja to robiłem. I potem po aktualizacji wyskoczył jakiś komunikat po Angielsku. Otwierała
się strona producenta, na której nic nie było na temat aktualizacji. No i mi skasował antywirus ten program, bo miał wirusa.

  #50 10.06.2018 09:21

Mój błąd. To ucinanie 1 sekundy głosu po przerobieniu i ucięciu sceny to był błąd starej wersji gom playera w której tryb odtwarzania video był ustawiony na "evr custom presenter" jako default po zainstalowaniu. Wystarczyło to zmienić żeby odtwarzało się bez ucinania dźwięku na końcu. W nowszych wersjach gom player jest to poprawione. Na allplayerze było w porządku. A opóźnienie na osi czasu image grabbera wyeliminowałem dając szybkość klatek z 5 na 1 bo to jest ogólnie gówno i nic nie daje. Gdy ustawiam to na 1 to video takiej samej wielkości zajmuję więcej niż video nagrane gdy ustawiam ten parametr na 10 więc najlepiej dać to na 1. Ogólnie program super, jestem mega zadowolony.

Glen   2 #49 09.06.2018 09:22

@czarek! (niezalogowany): Weź mi nie bredź ze starym kompem, bo mam pewnie nowszy od twojego bo niedawno kupiłem i nie żaden chłam. Takie porady to sobie wsadź. Jakbym miał starszy komp to bym chyba kumał, że to z tej przyczyny,

  #48 04.06.2018 15:05

Chciałem jeszcze dodać że jak nagram wszystko w wysokiej jakości, a nie "bardzo wysokiej jakości" to nie ucina dźwięku po wycięciu i przerobieniu sceny. Ale jeśli chodzi o płynność i szybkość podczas klikania na osi czasu image grabbera czy innych programów to mogłoby być lepiej bo na aTube_Catcher przenosi mnie od razu do wybranej minuty z zerowym opóźnieniem.

  #47 04.06.2018 14:47

Po przeczytaniu zachęcającej recenzji spodziewałem się o wiele więcej po tym programie. Poradziłem sobie z nachalnymi reklamami i zabrałem się do testowania. Najbardziej spodobało mi się to że program idealnie nagrywa dźwięk jak wybiorę opcję "nagrywaj dźwięk systemu". Wcześniej używałem aTube Catcher który nagrywał tylko dźwięk z mikrofonu i przy nagrywaniu rozmowy skype to różnie z tym bywało, czasem było w miarę dobrze a czasem tragicznie. Kupiłem jakąś średnią cam żeby nie używać ciągle starej zintegrowanej kamerki ale okazało się że stara cam miała o wiele lepszy micro niż nowa cam. Głównie przez jakieś zrąbane tłumienie dźwięku przez co strasznie niewyraźnie nagrywał mi dźwięk. W aTube_Catcher nie dało się zmienić mikrofonu ale na szczęście w oCam dało się ustawić żeby program używał starego mikrofonu. oCam dźwięk nagrywa mi rewelacyjnie. Po tym jak zobaczyłem jakie możliwości ma oCam od razu odinstalowałem aTube_Catcher. oCam jest lekki, szybko się uruchamia, zapamiętuje ustawienia i od razu ustawia się w dolnym rogu ekranu tak jak sobie ustawie. Dużo kodeków do wyboru, ogólnie fajnie wszystko się nagrywało - dźwięk i obraz super. A potem chciałem pociąć to wideo i zrobić screeny i tu zaczęły się problemy. Nagrywanie w bardzo wysokiej jakości zdecydowanie odpada bo jak coś potne a potem otworze to w playerze to zawsze na końcu ucina prawie jedną sekundę dźwięku. I ogólnie jak nagrywam w bardzo wysokiej jakości i wrzucę to video do programu do obrabiania czy do image grabber do robienia screenów i przesuwam kursorem po osi czasu to przeskakuje w wybrane miejsce nawet z 2 sekundowym opóźnieniem co jest tragiczne jeśli chce się to potem obrobić. W aTube_Catcher nigdy nie miałem z tym problemu, nagrywał wszystko świetnej jakości i rewelacyjnej płynności, a obrabianie video to była czysta przyjemność. aTube_Catcher nagrywał wszystko do wmw1. W oCam próbowałem mp4, i oba wmw które były do wyboru ale płynność sprawia wiele do życzenia. Kurde fajny program ale jeśli chodzi o płynność to jest daleko za aTube_Catcher. Może to tylko przez beznadziejne kodeki.

  #46 30.05.2018 15:30

Nie wiem jak pozbyć się tego wyskakującego okna przy wyłączaniu programu ale wiem jak można je szybciej zamknąć bez czekania 3 sekund aż wyświetli się przycisk "zamknij. Żeby to zrobić wystarczy kliknąć ten program prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i kliknąć zamknij. Okienko znika od razu zamiast czekać 3 sekundy. Może to nie rozwiązanie ale zawsze coś.

  #45 15.05.2018 14:05

Hej, podpowie ktoś jak wyłączyć te uciążliwe włączanie się przeglądarki po wyłączeniu programu? Korzystam ze SpyShelter Firewall, udało mi się zablokować oCam dostęp do internetu, ale nie wiem jak to przeskoczyć...

valgodeskom   1 #44 18.03.2018 13:47

nie działa... ciągle się blokuje, wyświetla okienko do aktualizacji bez pytania o zgodę, szkoda czasu

  #43 09.02.2018 16:46

Przy próbie nagrywania od wersji systemu W10 1709 wyskakuje błąd Cause: WASRecord: pAudioClient->Initialize failed. (hr=0x80070005) - co z tym można zrobić?

  #42 01.02.2018 12:44

Fajny program ale dzisiaj coś się stało z programem oCam jest 01.02.2018 i mi się program zawiesił i nie odpowiadał. Pisało żebym zwolnił pamięć. Zwolniłem i dalej to samo. Kliknąłem pause i program jak by nigdy nic się zawiesił. I musiałem go zamknąć. Bo nie odpowiadał. Taki fajny program i jeszcze początek lutego a tu takie jaja. No po prostu nie wiem co mam robić. Jestem na prawdę zdziwiony. Polski program fajny. Ale jakaś pojawiła się taka dziwna wada. Zaskakujące.

  #41 27.01.2018 20:12

@xD Jagoda (niezalogowany): zgadza sie dźwięk jest okropny da się coś z tym zrobić?

  #40 17.01.2018 13:37

@Glen: Nic nie obcikąża procesora może masz za słaby komputer jak np. chociażby windows Xp spróbuj zainstalować Windows 7 Windows 8 lub Windows 10 a nie Jakiś stary komputer. I tak wszystkie przeglądarki z tego systemu nie są już wspierane i będą wirusy. więc nie będzie najmniejszego problemu, że gdy przyjdzie taki dzień będziesz musiał kupić komputer co może drogo kosztować! ja nie polecam ale będziesz musiał!

  #39 16.01.2018 10:45

Fajny program nic się nie zawiesza. Pobraliśmy oczywiście z oficjalnej strony producenta żeby tu się nie okazało, że jakiś wirus. Fajnie, że program działa w Windows 10 fajnie nagrywa fajnie gry nagrywa nic się nie przycina i z tego się bardzo bardzo ale to bardzo cieszę. Tyle wczoraj myśmy szukali tych programów od południa i dopiero wieczorem o 18:00 wyszukaliśmy ten program. I fajnie, że jest w języku Polskim. Wiem, że są reklamy ale przez reklamy program jest darmowy i trzeba się do tego przyzwyczaić polecam ten program do zainstalowania! :) Jest godny polecenia bezpłatny tak jak oni wyżej piszą i ja ja i oni czyli redakcja mają rację :) Bo tak naprawdę jest! :)

  #38 16.01.2018 10:39

@irokiee: No i co z tego :) Wpisz mu hasło aministratora dziecku i po sprawie! programy tak mają, że ządają hasła może tak już mają te programy? nie zauważyłeś? Wpisz hasło administratora i tak po kolejnym dniu musisz się do tego jakoś przyzwyczaić!

Glen   2 #37 03.12.2017 12:41

Sporym minusem jest duże obciążenie procesora

  #36 18.05.2017 03:28

@irokiee: Potwierdzam !!!

irokiee   11 #35 02.05.2017 12:23

problem, że jak spod konta Administratora idzie OK to przy zwykłym Userze czy Dziecku woła o uprawnienia... nawet trick z runas.exe /user: /savecred "" nie pomaga :(

cameleon06   8 #34 05.04.2017 23:11

Chętnie podzielę się swoim teledyskiem nagranym programem " oCam " i Windows Media Player a złożonym w całości w programie Aimersoft Video Editor . To jest link do teledysku na YouTube : https://youtu.be/0Wzk4Dvqlow Pozdrawiam :)