oCam oCam 515.0

Strona główna Windows Multimedia Przechwytywanie wideo
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

oCam to godne polecenia, darmowe narzędzie przeznaczone do rejestrowania sekwencji audio/wideo z ekranu naszego komputera. Z pomocą tego niewielkiego programu zapiszemy obraz zawierający wszystkie operacje wykonywane na komputerze do postaci plików graficznych JPEG, GIF, PNG, BMP lub materiałów wideo AVI, FLV, MP4, MOV, TS i VOB.

oCam obsługiwany może być z poziomu niewielkiego okienka wyświetlanego na ekranie komputera lub za pośrednictwem skrótów klawiszowych. Umożliwia on rejestrowanie i zapisywanie na dysku twardym obrazu o dowolnych wymiarach. Narzędzie oferuje niewielki zestaw predefiniowanych konfiguracji możliwych do zapisu rozmiarów obrazu, umożliwiając również łatwe dostosowywanie jego jakości. Program dysponuje funkcjami zapisu zarówno zrzutów ekranowych, jak również materiałów wideo z dźwiękiem. Z poziomu opcji konfiguracyjnych zdefiniujemy wykorzystywane kodeki A/V oraz limity czasowe przechwytywania.

Wśród atutów programu poza niewielkimi rozmiarami wymienić należy również bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Korzystanie z oCam nie powinno przysporzyć najmniejszych problemów nawet początkującym użytkownikom, którzy nie mieli wcześniej styczności z żadną aplikacją tego typu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

ilość funkcji i kodeków i lepsze zrzuty ekranu z gier niż fraps(.jpg) bo pozwala ustawić jakość na 100% a fraps nie
niby freeware ale wyświetla reklamy w oknie programu i przy wyłączaniu otwiera okno przeglądarki "na zakup pro/premium bez reklam"
ocena użytkownika
02.01.2017 04:38 • Recenzja do wersji 344.0

Bezapelacyjny grandmaster tej kategorii jak dla mnie...żadnych problemów...
I tu się fraps chowa i kwiczy tj:
Program oferuje te same formaty zrzutów ekranu z gier z tym że w jpg pozwala ustawić jakość na 100% przez co zrzuty są mniej "zaśnieżone" niż we frapsie...
Poza tym pozwala nagrywać filmy z gier w wielu formatach w tym od razu avi,mp4,wmv i wielu innych i przebierać w kodekach a także zmieniać ustawienia tychże kodeków...Pozwala nagrywać w natywnej rozdzielczości monitora lub ustawić redukcję rozdzielczości do np.720p lub dowolnej ustalonej przez użytkownika - znowu fraps się chowa i kwiczy...

Dodatkowe opcje to nagrywanie głosu z mikrofonu w mp3,wma,aac,flac również z możliwością edycji parametrów...
oraz oczywiście nagrywanie obrazu z pulpitu/przeglądarki również w wielu formatach...

Absolutny killer i "MUST HAVE" dla graczy - wyrzućcie swoje frapsy...

PS.
Jak "zdobyć" wersję pro za free?
Reklamy w oknie programu można zablokować ,blokując programowi dostęp do internetu...
Otwieranie przeglądarki przy zamknięciu programu można zablokować na stałe np. HIPS-em z Comodo Firewall...
Cieszymy się wersją "PRO" bez reklam za free....

Pozdrawiam

Prostota obsługi, niewielkie obciążenie systemu, darmowy
Brak możliwości oddzielnego nagrywania dźwięku, i filmu
ocena użytkownika
08.07.2014 22:19 • Recenzja do wersji 23.0

Korzystam z programu od niedawna. Zauważyłem, że program jest bardzo prosty w obsłudze. Na pewno poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony użytkownik, który z podobnym programem nie miał nigdy do czynienia. Po prostu należy wybrać obszar, który chcemy nagrać, a następnie wybrać opcję "Record" (program niestety anglojęzyczny). Szybko spostrzegłem, że oCam w małym stopniu tylko obciąża komputer. Obsługuje on też procesory wielordzeniowe. Jedyną funkcją, jakiej mi brakuje jest możliwość oddzielnego wyeksportowania dźwięku, i wideo. Program jest naprawdę godny polecenia, i moim zdaniem może konkurować z innymi płatnymi programami typu Fraps.