Odkurzacz 12.4 z udoskonalonym mechanizmem wykluczeń

15.08.2010 16:52, aktual.: 15.08.2010 17:53

Po nieco ponad czterech miesiącach prac ukazała się aktualizacja popularnego polskiego programu Odkurzacz, która oznaczona została symbolem 12.4.0.30. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydań aplikacja doczekała się wielu usprawnień i poprawek.

Odkurzacz to bezpłatne narzędzie służące do oczyszczania zawartości dysków twardych ze zbędnych plików, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i powodujących spadek wydajności systemu operacyjnego. Odkurzacz rozpoznaje około 5000 zbędnych obiektów tworzonych przez najpopularniejsze oprogramowanie – pliki tymczasowe, kopie zapasowe, raporty, dzienniki zdarzeń, obce pliki językowe, zbędne pliki multimedialne oraz obiekty utworzone przez złośliwe oprogramowanie i pozostałe po odinstalowanych programach. Program umożliwia także porządkowanie zawartości rejestru systemowego i usuwanie zablokowanych plików, a wbudowane monitory informują o poziomie zaśmiecenia dysku i tzw. porzuconych folderach. Zaletą Odkurzacza są aktualizowane bazy sygnatur, które zapewniają wykrywanie nowych "śmieci" na komputerze użytkownika.

Najnowsza wersja wnosi prawie 50 poprawek, które skupiają się głównie na usprawnieniu istniejących funkcji, jak również naprawie błędów wykrytych od poprzedniego wydania. Większość z nich dotyczy mechanizmu wykluczeń i wprowadza wiele może małych, ale znacznie usprawniających pracę z programem zmian. Ponadto autor usunął błąd niepozwalający tworzyć kopii bezpieczeństwa, gdy na komputerze włączona jest ochrona proaktywna w oprogramowaniu Kaspersky, błąd "is not a valid date" wyświetlany gdy data ostatniej aktualizacji w rejestrze została uszkodzona oraz problemy z aktualizacjami i sortowaniem listy wyników. Więcej na temat zmian znaleźć można w udostępnionym changelogu.

Odkurzacz 12.4.0.30 dostępny jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)