Odkurzacz 12.6 - kolejne poprawki istniejących funkcji

Odkurzacz 12.6 - kolejne poprawki istniejących funkcji

01.03.2011 17:43, aktualizacja: 01.03.2011 18:18

Z dniem dzisiejszym pojawiła się aktualizacja popularnego, polskiego programu Odkurzacz. Nowa wersja oznaczona została symbolem 12.6 i niweluje szereg błędów, występujących podczas codziennej pracy z narzędziem.

Odkurzacz to bezpłatne narzędzie służące do oczyszczania zawartości dysków twardych ze zbędnych plików, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i powodujących spadek wydajności systemu operacyjnego. Odkurzacz rozpoznaje około 5000 zbędnych obiektów tworzonych przez najpopularniejsze oprogramowanie – pliki tymczasowe, kopie zapasowe, raporty, dzienniki zdarzeń, obce pliki językowe, zbędne pliki multimedialne oraz obiekty utworzone przez złośliwe oprogramowanie i pozostałe po odinstalowanych programach. Program umożliwia także porządkowanie zawartości rejestru systemowego i usuwanie zablokowanych plików, a wbudowane monitory informują o poziomie zaśmiecenia dysku i tzw. porzuconych folderach. Zaletą Odkurzacza są aktualizowane bazy sygnatur, które zapewniają wykrywanie nowych "śmieci" na komputerze użytkownika.

Najnowsza wersja narzędzia nie wnosi żadnych nowych funkcji, jednak niweluje ona szereg błędów, które występowały podczas korzystania z programu, niejednokrotnie wpływając na komfort pracy. Poprawkom poddane zostały moduły aktualizacji, monitora czystości dysku, szybkiego czyszczenia, a także monitor porzuconych folderów. Wraz z edycją 12.6 twórca zniwelował błędy występujące przy próbie aktualizacji, w momencie posiadania najnowszej wersji, usprawnił działanie funkcji wykluczania lokalnie plików, naprawił działanie opcji zaznaczania i odznaczania elementów w zakładce 'Skanowanie' oraz uporał się z błędnym oznaczaniem jako zbędnych, folderów zawierających pliki BAT, CMD, 7Z, FLV, RMVB i ICO. Dodatkowo lista obsługiwanych podczas czyszczenia aplikacji poszerzona została o Firefoksa 4, Comodo Dragon i Glary Utilities. W sumie wprowadzono 15 poprawek, a ich szczegółową listę znaleźć można na stronie producenta w historii aktualizacji.

Odkurzacz 12.6 dostępny jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe. Uprzedzamy jednak, że aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia systemu, podczas korzystania z tego typu programów powinno zachować się szczególną ostrożność i nie decydować się na usuwanie elementów, których przeznaczenia nie jesteśmy pewni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)