Odkurzacz 12 - nowy interfejs i skuteczniejsze działanie

Odkurzacz 12 - nowy interfejs i skuteczniejsze działanie

12.12.2009 17:56, aktualizacja: 15.12.2009 22:48

Po 16 miesiącach prac ukazała się 12 wersja Odkurzacza - polskiego narzędzia służącego do porządkowania zawartości dysków twardych.

Odkurzacz to bezpłatne narzędzie służące do oczyszczania zawartości dysków twardych ze zbędnych plików, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i powodujących spadek wydajności systemu operacyjnego. Odkurzacz rozpoznaje około 5000 zbędnych obiektów tworzonych przez najpopularniejsze oprogramowanie – pliki tymczasowe, kopie zapasowe, raporty, dzienniki zdarzeń, obce pliki językowe, zbędne pliki multimedialne oraz obiekty utworzone przez złośliwe oprogramowanie i pozostałe po odinstalowanych programach. Program umożliwia także porządkowanie zawartości rejestru systemowego i usuwanie zablokowanych plików, a wbudowane monitory informują o poziomie zaśmiecenia dysku i tzw. porzuconych folderach. Zaletą Odkurzacza są aktualizowane bazy sygnatur, które zapewniają wykrywanie nowych "śmieci" na komputerze użytkownika.

Nowa edycja Odkurzacza jest w pełni kompatybilna z najnowszymi systemami operacyjnymi Windows – Vista i 7, a także wnosi nowy interfejs użytkownika, zwany potocznie wstążką. Ponadto wśród dużej liczby zmian wymienić należy wbudowane style dla interfejsu i listy wyników, obsługa ustawień połączeń przez serwer proxy, możliwość wyboru do skanowania wielu dysków i folderów jednocześnie, kolorowanie filtrów szukających\wykluczających, obsługę biblioteki bass.dll, odpowiedzialnej za odtwarzanie plików muzycznych (w formatach MP3, OGG, WAV) oraz zewnętrznej biblioteki DLL, której celem jest przechowywanie grafiki i używanie jej tylko w razie potrzeby, a także szereg innych nowości i usprawnień - szczegółowa lista dostępna jest na stronie producenta.

Odkurzacz 12.0.0.188 dostępny jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe. Dla posiadaczy starszej edycji autor udostępnił plik aktualizacyjny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (186)