Odpowiedź IBM na Siódemkę? Ubuntu...

Odpowiedź IBM na Siódemkę? Ubuntu...

21.10.2009 15:49, aktualizacja: 21.10.2009 16:29

IBM wspólnie z Canonical, firmą wspierającą linuksową dystrybucję Ubuntu, ogłosił właśnie wprowadzenie na rynek amerykański zestawu oprogramowania dla stacji roboczych opartego o system Linux i oprogramowanie IBM Client for Smart Work.

Całość stanowić ma tanią i co najważniejsze kompletną alternatywę dla środowiska Microsoft, w szczególności dla migracji do nowego systemu Windows 7. IBM wskazuje, że migracja z XP do Siódemki w niektórych przypadkach może kosztować użytkowników oraz firmy nawet do 2000 USD za stanowisko, na co głównie składa się koszt niezbędnej aktualizacji komponentów sprzętowych. Pakiet IBM Client for Smart Work, który zdebiutował 24 września w Afryce i stworzony został pierwotnie pod rynki rozwijające się, pozwala cieszyć się w pełni funkcjonalnym i nowoczesnym środowiskiem pracy bez konieczności aktualizacji sprzętu.

W skład pakietu wchodzą - dostępny bezpłatnie Lotus Symphony pozwalający tworzyć dokumenty, arkusze i prezentacje, rozwiązanie do obsługi poczty bazujące na Lotus Notes rozszerzone o Lotus Sametime i usługę iNotes oraz zestaw usług Lotus Live do pracy grupowej. Wszystko to osadzone na platformie Ubuntu gwarantującej dostępność dla użytkowników zarówno stacji robocznych, laptopów jak i netbooków.

Dodatkowo pakiet może być rozszerzony także o rozwiązanie zapewniające infrastrukturę wirtualnych desktopów VERDE 2.0 oraz inne elementy oferty IBM - Lotus Connections, WebSphere Portal, Lotus Quickr, Lotus Expeditor, Lotus Foundations Appliance lub serwery Lotus Domino.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)