Odwrót od Facebooka trwa. Elon Musk usunął z niego konta Tesli i SpaceX

Odwrót od Facebooka trwa. Elon Musk usunął z niego konta Tesli i SpaceX

Official SpaceX Photos, domena publiczna
Official SpaceX Photos, domena publiczna
Oskar Ziomek
24.03.2018 12:17, aktualizacja: 29.03.2018 13:17

Oburzenie internatów związane z trwającym od tygodnia zamieszaniem wokół Facebooka trwa w najlepsze. Dla formalności przypomnijmy, iż wszystko jest wynikiem informacji o niewłaściwym wykorzystaniu danych zebranych od ponad 50 milionów osób, które w serwisie mają konta. Akcja #deletefacebook nabiera tempa. Od portalu odwracają się kolejne osoby i firmy. Po założycielu WhatsAppa nadszedł czas na kolejne ruchy: z Facebooka zniknęły konta Tesli oraz SpaceX – firm Elona Muska.

Decyzja sprawia wrażenie podjętej spontanicznie, a o szczegółach można dowiedzieć się na Twitterze. Elon Musk, chętnie wchodzący w interakcje z innymi, którzy zadają mu w serwisie pytania, zareagował na wyzwanie jednego z obserwujących: Usuniesz konto SpaceX z Facebooka? Pokaż, że jesteś mężczyzną. Odpowiedź Muska była jednoznaczna: Nie wiedziałem, że takie mamy. Tak zrobię.

Definitely. Looks lame anyway.

— Elon Musk (@elonmusk) 23 marca 2018Tak w istocie się stało, ale na tym się sprawa nie skończyła. W dalszej rozmowie zwrócono uwagę, że skoro zniknęło konto SpaceX, to samo powinno się stać z kontem Tesli. Elon Musk nie musiał się dać prosić, a w efekcie kont obydwu firm na Facebooku już nie znajdziemy. W ten sposób z serwisu zniknęły kolejne obiekty obserwacji kilku milionów użytkowników Facebooka.

Akcje Facebooka, ostatni rok. Źródło: Google.
Akcje Facebooka, ostatni rok. Źródło: Google.

Tymczasem serwis nadal musi się mierzyć z problemami i kryzysem, który nie chce się zatrzymać i najpewniej nie zrobi tego, póki z serwisu znikać będą konta kolejnych użytkowników i firm. Media dudnią o problemach od około tygodnia i od tamtego czasu akcje Facebooka nieustannie spadają. Niewiele pomogły tu przeprosiny, które Mark Zuckerberg, szef Facebooka, wygłosił w wywiadach oraz opublikował na łamach portalu, a sprawa dodatkowo zaostrzyła się, kiedy na jaw wyszła informacja o groźbach pozwami jeszcze przed publikacją informacji o Cambridge Analytica w mediach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)