Oficjalnie: Microsoft nie przejmie TikToka

Strona głównaOficjalnie: Microsoft nie przejmie TikToka
14.09.2020 12:10
Oficjalnie: Microsoft nie przejmie TikToka

Koniec seansu. Można się rozejść. Po tygodniach plotek i spekulacji, sprawa ewentualnego przejęcia TikToka przez Microsoft staje się jasna: chiński właściciel nie sprzeda apki.

bEIUnfvp

ByteDance, chiński właściciel TikToka, nie zamierza dobijać targu z amerykańską firmą – poinformował sam Microsoft. Jak czytamy w wydanym z tej okazji komunikacie, w Redmond ta decyzja wywołała spory zawód, jest jednak nieodwołalna.

"Firma ByteDance poinformowała nas, że nie będzie sprzedawać amerykańskich aktywów TikTok firmie Microsoft" – oświadcza Microsoft.

Jak podkreśla spółka, tym samym nie uda się spełnić amerykańskiego postulatu dotyczącego cyberbezpieczeństwa, jakim jest przechowywanie danych należących do obywateli USA na lokalnych serwerach. Nie da się ukryć, że tym samym TikTok zostanie najpewniej na terenie Stanów Zjednoczonych zablokowany. Tak, jak grożono wcześniej.

bEIUnfvr

Co ciekawe, z doniesień medialnych wynika, że w sprawie głos bezpośrednio zabrał Pekin, zabraniając sprzedaży TikToka jakiejkolwiek firmie z USA.

Przypomnijmy, na przejęcie aplikacji, która w lipcu 2020 r. chwaliła się 800 mln aktywnych użytkowników, czaił się nie tylko Microsoft, ale też chociażby Oracle i Twitter. A nawet sam Alphabet, właściciel Google. Jako członek większej grupy interesu, m.in. ponoć wraz z Adobe.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIUnfwn