Oficjalnie: Microsoft nie przejmie TikToka

Oficjalnie: Microsoft nie przejmie TikToka

Oficjalnie: Microsoft nie przejmie TikToka
Piotr Urbaniak
14.09.2020 12:10, aktualizacja: 14.09.2020 13:01

Koniec seansu. Można się rozejść. Po tygodniach plotek i spekulacji, sprawa ewentualnego przejęcia TikToka przez Microsoft staje się jasna: chiński właściciel nie sprzeda apki.

ByteDance, chiński właściciel TikToka, nie zamierza dobijać targu z amerykańską firmą – poinformował sam Microsoft. Jak czytamy w wydanym z tej okazji komunikacie, w Redmond ta decyzja wywołała spory zawód, jest jednak nieodwołalna.

"Firma ByteDance poinformowała nas, że nie będzie sprzedawać amerykańskich aktywów TikTok firmie Microsoft" – oświadcza Microsoft.

Jak podkreśla spółka, tym samym nie uda się spełnić amerykańskiego postulatu dotyczącego cyberbezpieczeństwa, jakim jest przechowywanie danych należących do obywateli USA na lokalnych serwerach. Nie da się ukryć, że tym samym TikTok zostanie najpewniej na terenie Stanów Zjednoczonych zablokowany. Tak, jak grożono wcześniej.

Co ciekawe, z doniesień medialnych wynika, że w sprawie głos bezpośrednio zabrał Pekin, zabraniając sprzedaży TikToka jakiejkolwiek firmie z USA.

Przypomnijmy, na przejęcie aplikacji, która w lipcu 2020 r. chwaliła się 800 mln aktywnych użytkowników, czaił się nie tylko Microsoft, ale też chociażby Oracle i Twitter. A nawet sam Alphabet, właściciel Google. Jako członek większej grupy interesu, m.in. ponoć wraz z Adobe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)