Ogromny kosmos ukazany w Star Citizen zajmie ponad 100 GB

Ogromny kosmos ukazany w Star Citizen zajmie ponad 100 GB

Ogromny kosmos ukazany w Star Citizen zajmie ponad 100 GB
12.03.2015 14:57

Gracze, którzy mają zamiar przemierzyć ogromny kosmos w Star Citizen będą musieli posiadać pojemny dysk twardy, a do komfortowego korzystania również szybkie łącze. Gra na dysku zajmie ponad 100 GB, a niektóre aktualizacje będą wymagały ściągnięcia nawet 20 GB danych.

Większość graczy twierdzi, że grafika nie jest najważniejsza, ale trzeba przyznać, że dobra oprawa graficzna, dobrze stworzone postacie czy piękne krajobrazy zwiększają przyjemność ze zwiedzania wirtualnego świata. Jakość grafiki powiązana jest z wymaganiami, które w przypadku produkcji nie będących prostym portem z konsol, mogą być naprawdę wysokie. Tytułem, który wyciśnie z komputerów ostatnie soki z pewnością będzie Star Citizen. Przemierzenie niesamowicie wyglądającego wszechświata będzie wiązało się z wymogiem posiadania wydajnego komputera.

350132563840624577

Twórcy Star Citizen podali wymagania dotyczące miejsca na dysku potrzebnego do zainstalowania pełnej wersji ich produkcji. Niestety nie mamy dobrych wieści, tytuł tuż po instalacji zajmie ponad 100 GB, a do tego dojdą aktualizacje, które czasami będą wymagały pobrania nawet 20 GB danych. W przypadku osób nie posiadających szybkiego łącza, taki rozmiar gry oraz aktualizacji będzie wiązał się z ściąganiem nawet przez kilka dni. Twórcy dodają, że kompresja danych czy inne zabiegi mające na celu optymalizację nie wpłyną na rozmiar Star Citizen. Należy pamiętać, że taka ilość wymaganego miejsca związana jest miedzy innymi z ogromnymi terenami, które będziemy mogli dowolnie eksplorować.

Do ponad 100 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym należy dodać pozostałe wymagania Star Citizen. Produkcja będzie wymagała wydajnego czterordzeniowego procesora i 8 GB RAM. Możliwe, że do odpalenia produkcji w najwyższych ustawieniach 8 GB RAM może nie wystarczyć. Dodatkowo twórcy zamierzają wspierać tylko najnowsze karty graficzne obsługujące DirectX 11 lub nowszy.

Przypominamy, że jeszcze przez kilka dni każdy może sprawdzić Star Citizen za darmo. Jeśli pobierzemy wczesną wersję produktu, to w dniu premiery pełnej wersji nie będziemy musieli pobierać ponad 100 GB, ponieważ część elementów dodawana jest na bieżąco. Wymagania Star Citizen są naprawdę spore, ale z pewnością gra od Cloud Imperium Games długo nie pozostanie rekordzistą pod względem wymaganego wolnego miejsca na dysku. Wcześniej czy później pojawi się produkcja, która zajmie jeszcze więcej przestrzeni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)