OnePlus usprawni aktualizacje, łącząc dwa androidowe systemy w jeden

OnePlus usprawni aktualizacje, łącząc dwa androidowe systemy w jeden

OnePlus usprawni aktualizacje, łącząc dwa androidowe systemy w jeden
05.09.2016 15:38

Z pewnością kojarzycie OnePlus, producenta smartfonów, a dokładniej zabójców flagowych urządzeń konkurencji. Chińska firma postanowiła usprawnić system aktualizacji swoich urządzeń. W tym celu połączy swoje systemy bazujące na Androidzie – Oxygen OS i Hydrogen OS w jeden projekt.

Smartfony OnePlus w zależności od rynku sprzedawane są z innym mobilnym systemem operacyjnym. Dla odbiorców z rodzimego rynku przeznaczony jest Hydrogen OS. Natomiast na światowy rynek adresowane są modele z Oxygen OS. Systemy dostosowane są do odmiennych grup odbiorców, przykładowo Oxygen OS jest bliższy czystej wersji Androida.

Stworzenie różnych wersji oprogramowania przystosowanego do danej grupy klientów, to z pewnością interesujący pomysł. Niestety takie podejście niesie za sobą konsekwencje. Grupa tworząca oprogramowanie jest podzielona, przy jednej wersji pracuje więc mniej osób. Negatywnie wpływa to chociażby na szybkość wydawania nowych wersji.

Obraz

OnePlus zamierza usprawnić swój system aktualizacji, klienci mają szybciej otrzymywać nowe wersje. W tym celu zostaną podjęte odpowiednie kroki – Oxygen OS i Hydrogen OS zostaną połączone, oczywiście zespoły wcześniej pracujące oddzielnie, stworzoną jedną większą grupę. Opracowany ma być jeden wspólny interfejs, który przypadłby do gustu użytkownikom Oxygen OS, jak i Hydrogen OS.

Przy tworzeniu niezwykle ważne mają być informacje zwrotne od społeczności. To przede wszystkim ich głosy mają decydować o wyglądzie czy chociażby funkcjach jakie znajdą się w końcowym produkcie. Pojawią się głosy, że Oxygen OS w wersji 3.5 pokazuje w jakim kierunku będzie rozwijane oprogramowanie OnePlus, uważane niekiedy za najlepszą samodzielnie rozwijaną wersję Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)