Opaska Nymi - autoryzacja za pomocą EKG

Opaska Nymi - autoryzacja za pomocą EKG

Opaska Nymi - autoryzacja za pomocą EKG
Redakcja
27.03.2014 09:45

Informacje o kolejnych premierach oraz zapowiedziach nowych modeli smartwatchy budzą spore emocje. Czasami trudno jednak znaleźć dla nich sensowne zastosowanie. Już tablety w wielu przypadkach okazały się jedynie marketingowym sukcesem, który potrafi leżeć i kurzyć się u wielu użytkowników, jak więc będzie wyglądała przydatność zegarków, które trzeba ładować znacznie częściej, a które w zasadzie pozwalają na niewiele ponad powiadomienia z telefonu jaki znajduje się wtedy gdzieś obok, lub w kieszeni? Pomysł da się jednak wykorzystać w inny sposób, choćby jako zabezpieczenie biometryczne o czym przekonuje firma Biorym w swojej opasce o nazwie Nymi.

W swojej opasce autorzy postanowili wykorzystać elektrokardiogram (EKG), który ma być wystarczająco unikalny dla każdego z ludzi. Zapewnienia mówią o wyższym poziomie weryfikacji i większym bezpieczeństwie niż w przypadku rozpoznawania twarzy, niemniej nieco gorszym niż w przypadku uwierzytelniania za pomocą linii papilarnych. Czy dobrze to świadczy o projekcie? Ani jedna, ani druga metoda nie jest doskonała i można ją oszukać, o czym przekonuje chociażby szybkie pokonanie czytnika linii papilarnych w najnowszym iPhone. Z drugiej strony jest to rozwiązanie znacznie tańsze i możliwe do zaproponowania większej ilości użytkownikom aniżeli skanowanie siatkówki oka, czy też badanie geometrii dłoni. Wiadomo już, że pomiary nie są tak dokładne, jak te z jakimi można spotkać się w ośrodkach medycznych, niemniej zdaniem autorów są one w zupełności wystarczające. Całość ma działać w bardzo łatwy sposób: wystarczy nałożyć opaskę, a następnie dotknąć ją palcem drugiej ręki. Po tym opaska zostanie aktywowana i będzie gotowa do działania.

Plany pokazane w zaprezentowanym filmie reklamowym są bardzo ambitne: automatyczne łączenie z innymi urządzeniami i weryfikacja konta na komputerach, rozpoznawanie użytkownika przy terminalach płatniczych, czy też możliwość otwierania samochodu bez wykorzystania tradycyjnego kluczyka lub pilota. Dodatkową zaletą w przeciwieństwie do biometrii oferowanej w smartfonach ma być to, że opaska cały czas potwierdzać, że my to właśnie my. Opaska Nymi trafi na rynek najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, już trwa jej przedsprzedaż. Pojawia się jednak pewne pytanie: co się stanie w momencie zwiększonego wysiłku, np. po treningu przeprowadzonym przez użytkownika? Wykres EKG osoby zmęczonej jest inny niż wypoczętej, producent musi więc o tym pamiętać i jakoś rozwiązać ten problem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)