OpenELEC 6.0: najszybszy sposób, by mieć Kodi na multimedialnym pececie

Strona głównaOpenELEC 6.0: najszybszy sposób, by mieć Kodi na multimedialnym pececie
03.11.2015 15:32
OpenELEC 6.0: najszybszy sposób, by mieć Kodi na multimedialnym pececie

OpenELEC, system stworzony specjalnie na salonowe multimedialnekomputerki HTPC, jest już dostępny w wersji 6.0. Dlaniezorientowanych – to najprostsza metoda na uruchamianieodtwarzacza Kodi, tak by w kilka sekund od włączenia sprzętu miećdostęp do zasobów multimediów lokalnych i sieciowych,udostępnionych poprzez prosty i ergonomiczny interfejs.

Wersja 6.0 OpenELEC (Open Embedded Linux Entertainment Center) toprzede wszystkim aktualna wersja „Isengard”odtwarzacza Kodi (15.2),a pod spodem Linux 4.1, systemd 219, Xorg 1.17 i ffmpeg 2.6. To wzasadzie wszystko, nie licząc kilku łatek na Kodi, dzięki którymmożliwe jest skonfigurowanie np. sieci bezprzewodowej nie wychodzącz charakterystycznego interfejsu tego odtwarzacza.

Odtwarzacz WeTek Play: 89 euro za dopracowany sprzęt pod OpenELEC-a
Odtwarzacz WeTek Play: 89 euro za dopracowany sprzęt pod OpenELEC-a

Warto wiedzieć, że wiele wtyczek wcześniej działających wpoprzedniej wersji OpenELEC 5.08 może po prostu przestać działać.W związku ze zmianą podsystemu dźwięku w Kodi, OpenELEC niezawiera już enkoderów i dekoderów audio, zniknęły też dodatkiPVR i wizualizacji. Wszystko to należy doinstalować z repozytoriów.

Z wydaniem 6.0 zniknęły też kompilacje dla 32-bitowych systemówx86. Deweloperzy uznali, że takich komputerów już praktycznie niema. Pojawiła się za to specjalna kompilacja dla starszych64-bitowych maszynek z czipami NVIDIA ION, oraz ARM-owa wersja dlaodtwarzaczy WeTek Play (które są zresztą sprzedawane przez stronęinternetową projektu). Oczywiście podstawowa wersja to standardowakompilacja x86-64, która obsługuje komputerki z czipami AMD, Intelai Nvidii. Dostępne są też kompilacje dla Raspberry Pi pierwszej idrugiej generacji, oraz nieoficjale kompilacje dla starych AppleTV.Znajdziecie je wszystkie na stronachOpenELEC.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)