OpenELEC 6.0: najszybszy sposób, by mieć Kodi na multimedialnym pececie

OpenELEC 6.0: najszybszy sposób, by mieć Kodi na multimedialnym pececie03.11.2015 15:32
OpenELEC 6.0: najszybszy sposób, by mieć Kodi na multimedialnym pececie

OpenELEC, system stworzony specjalnie na salonowe multimedialnekomputerki HTPC, jest już dostępny w wersji 6.0. Dlaniezorientowanych – to najprostsza metoda na uruchamianieodtwarzacza Kodi, tak by w kilka sekund od włączenia sprzętu miećdostęp do zasobów multimediów lokalnych i sieciowych,udostępnionych poprzez prosty i ergonomiczny interfejs.

Wersja 6.0 OpenELEC (Open Embedded Linux Entertainment Center) toprzede wszystkim aktualna wersja „Isengard”odtwarzacza Kodi (15.2),a pod spodem Linux 4.1, systemd 219, Xorg 1.17 i ffmpeg 2.6. To wzasadzie wszystko, nie licząc kilku łatek na Kodi, dzięki którymmożliwe jest skonfigurowanie np. sieci bezprzewodowej nie wychodzącz charakterystycznego interfejsu tego odtwarzacza.

Odtwarzacz WeTek Play: 89 euro za dopracowany sprzęt pod OpenELEC-a
Odtwarzacz WeTek Play: 89 euro za dopracowany sprzęt pod OpenELEC-a

Warto wiedzieć, że wiele wtyczek wcześniej działających wpoprzedniej wersji OpenELEC 5.08 może po prostu przestać działać.W związku ze zmianą podsystemu dźwięku w Kodi, OpenELEC niezawiera już enkoderów i dekoderów audio, zniknęły też dodatkiPVR i wizualizacji. Wszystko to należy doinstalować z repozytoriów.

Z wydaniem 6.0 zniknęły też kompilacje dla 32-bitowych systemówx86. Deweloperzy uznali, że takich komputerów już praktycznie niema. Pojawiła się za to specjalna kompilacja dla starszych64-bitowych maszynek z czipami NVIDIA ION, oraz ARM-owa wersja dlaodtwarzaczy WeTek Play (które są zresztą sprzedawane przez stronęinternetową projektu). Oczywiście podstawowa wersja to standardowakompilacja x86-64, która obsługuje komputerki z czipami AMD, Intelai Nvidii. Dostępne są też kompilacje dla Raspberry Pi pierwszej idrugiej generacji, oraz nieoficjale kompilacje dla starych AppleTV.Znajdziecie je wszystkie na stronachOpenELEC.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (16)