Opera 47: płynne filmy, eksport zakładek i drobne zmiany w interfejsie

Opera 47: płynne filmy, eksport zakładek i drobne zmiany w interfejsie

Opera 47: płynne filmy, eksport zakładek i drobne zmiany w interfejsie
Oskar Ziomek
09.08.2017 14:50

Światło dzienne ujrzała stabilna wersja Opery oznaczona numerem 47. Twórcy zadbali w niej o implementację kilku interesujących nowości, wśród których znalazła się opcja eksportowania zakładek, dłuższa lista ostatnio zamkniętych kart, ale także nowe elementy związane z kolorystyką przeglądarki i jej płynnością działania. Pojawiły się także dwa nowe interwały dla odświeżania listy wiadomości oraz aktualizacja silnika przeglądarki i dodatkowe zabezpieczenie dla pobieranych plików.

Od teraz użytkownicy, którzy chcą skorzystać ze swoich zakładek w innej aplikacji, mają możliwość wyeksportowania ich listy w formie pliku HTML (niezależnie od tego, w których folderach znajdują się zakładki). Wystarczy skorzystać z nowej opcji widocznej poniżej listy folderów w widoku zakładek. Kolejna nowość wiąże się z bieżącym przeglądaniem Internetu i listą ostatnio zamkniętych kart – liczbę witryn rozszerzono z 10 ostatnich do aż 32, co ma być odpowiedzią na liczne prośby użytkowników o zwiększenie ich limitu na liście.[img=scr1][join][img=scr4]Nowości dotarły również do interfejsu, jednak są raczej kosmetyczne. W ciemnym motywie przeglądarki rozjaśniono nieco favicony witryn, aby były lepiej widoczne na pasku zakładek, natomiast jasny motyw otrzymał nowe kolory, by te były bardziej kontrastowe, a przez to bardziej czytelne.

W najnowszej Operze zadbano także o ulepszenia „pod maską”, by w efekcie zapobiec problemom z płynnym odtwarzaniem filmów w oknie pop-up oraz w związku z kanałem YouTube: migotaniem tła podczas przełączania filmów (co dotyczyć mogło użytkowników Windowsa 7) oraz problemami z automatycznym odtwarzaniem w trybie pełnoekranowym, z którymi można się było spotkać na Makach.

Aktualna wersja Opery jest dostępna do pobrania z naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)