Opera 51 dla Androida już jest. Wrócił darmowy VPN

Opera 51 dla Androida już jest. Wrócił darmowy VPN
Opera 51 dla Androida już jest. Wrócił darmowy VPN

21.03.2019 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do mobilnej wersji przeglądarki Opera wrócił wbudowany, darmowy VPN. Po pewnych utrudnieniach, być może związanych z restrukturyzacją firmy po przejęciu przez chiński koncern, aplikacj odzyskała jedną z ciekawszych funkcji.

Opera obiecała nam, że VPN wróci do mobilnej wersji przeglądarki, gdy znalazł się w testowym wydaniu dla Androida. Z wirtualnej prywatnej sieci można korzystać w stabilnej wersji 51 aplikacji, która lada chwila będzie dostępna w Google Play (niektórzy już ją mają).

Szyfrowany ruch, zero logów

VPN w Operze 51 gwarantuje dobre zabezpieczenie ruchu, a przy tym szanuje prywatność. Zabezpieczenie przyda się przede wszystkim podczas korzystania z otwartych sieci Wi-Fi. Transmisje są szyfrowane 265-bitowym kluczem, a dostawca nie zachowuje logów naszych połączeń ani nie przechowuje danych o aktywności. Nie jest to jednak narzędzie do obchodzenia geoblokad, więc nie można wybrać punktu wyjściowego wirtualnej sieci.

Opera jest norweska, nie chińska

Tymczasowy brak dostępności usługi VPN prawdopodobnie wiązał się z przejęciem Opery. Możliwe, że swój udział w tym miał także rosyjski Roskomnadzor, który negocjował z Operą drobne ułatwienia. Niektórzy wciąż obawiają się, że ochronie Opery nie można zaufać.

Opera zapewnia, że nie mamy czego się obawiać. Podczas targów MWC w Barcelonie reprezentanci firmy przypomnieli, że główna siedziba Opery wciąż znajduje się w Norwegii i pracuje według norweskiego prawa o poszanowaniu prywatności. Pod tym względem firma wciąż jest norweska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)