Opera na Androida po aktualizacji: drobne zmiany mogą pomóc w dobie przeciążenia sieci

Strona głównaOpera na Androida po aktualizacji: drobne zmiany mogą pomóc w dobie przeciążenia sieci
30.03.2020 16:00
Opera na Androida dostała aktualizację, fot. Pixabay
Opera na Androida dostała aktualizację, fot. Pixabay
bDYfKMWK

Opera na Androida dostała nową aktualizację. Jak deklarują twórcy, tym razem skupiono się na implementacji funkcji, o które prosili od dawna sami użytkownicy. Wśród nich usprawnienia w zakresie oszczędzania danych i wyświetlania stron w trybie offline, które mogą się szczególnie przydać w okresie większego obciążenia internetu z powodu koronawirusa.Ulepszenia w zakresie oszczędzania danych dotyczą wbudowanej w Operę funkcji, która ogranicza ilość przesyłanych informacji. Aby upewnić użytkowników, czy w danej chwili korzystają z tej opcji, w przeglądarce wprowadzono nową ikonę, która przypomina, że tryb oszczędzania danych jest aktywny. Twórcy wykorzystują okazję by przypomnieć, że jeśli poza oszczędzaniem transferu, celem jest także przyspieszenie ładowania stron, warto skorzystać z wbudowanego blokera reklam.

bDYfKMWd
Po aktualizacji Opera na Androida ma lepiej oszczędzać dane, fot. Opera.
Po aktualizacji Opera na Androida ma lepiej oszczędzać dane, fot. Opera.

Inna nowość w Operze na Androida to usprawniona obsługa stron w trybie offline. Użytkownicy mają teraz możliwość ręcznego wskazania lokalizacji, w której strony są zapisywane. Ma to być rozwiązanie przydatne w szczególności dla użytkowników, którzy chcą zapisywać strony na karcie pamięci. Kolejna zmiana to rozbudowana funkcja automatycznego uzupełniania podczas korzystania z paska adresu – teraz obejmuje także propozycje ze strony szybkiego dostępu Speed Dial.

Wśród zmian w nowej Operze pojawia się także drobiazg, który ucieszy osoby często korzystające z YouTube'a. Przeglądarka pozwala od teraz automatycznie przekierowywać użytkownika do aplikacji YouTube'a zawsze, kiedy trafi na stronę serwisu. Opcję można w każdej chwili zmienić w ustawieniach.

bDYfKMWf

Opera na Windowsa, macOS-a oraz Androida jest dostępna do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

bDYfKMXb