Opera Touch na Androida – całkowicie nowa przeglądarka wreszcie z ciemnym motywem

Opera Touch na Androida – całkowicie nowa przeglądarka wreszcie z ciemnym motywem

Opera Touch na Androida – całkowicie nowa przeglądarka wreszcie z ciemnym motywem
24.09.2018 15:08

Nowa aplikacja Opery, która wprowadza małą rewolucję w mobilnych przeglądarkach internetowych, otrzymała aktualizację. Dużych zmian nie dostaliśmy, twórcy powoli rozwijają początkowe założenia. W końcu Opera Touch sama w sobie jest innowacyjna i już w dniu premiery zaprezentowała nowe podejście do interfejsu i synchronizacji danych.

Aktualizacja przynosi przede wszystkim tryb ciemny. Jak sama nazwa wskazuje, białe elementy interfejsu zostają zmienione na ciemne. Z kolei mocny fioletowy, który jest drugim przeważającym kolorem w aplikacji, staje się zauważalnie słabszy. Ciemny motyw może zwiększyć wygodę korzystania w nocy. Aczkolwiek nie wykorzystuje możliwości oferowanych przez wyświetlacze AMOLED. Nie mamy bowiem do czynienia z czarnym kolorem, w którym poszczególne piksele mogłoby zostać wyłączone.

  • Ciemny motyw.
  • Jasny motyw.
[1/2] Ciemny motyw.

Wprowadzenie nowego motywy to jedyna większa zmiana. Aktualizacja przynosi jednak też usprawnienia w stabilności działania i usuwa wcześniejsze zgłoszone błędy. Obecnie Opera Touch dostępna jest wyłącznie w wersji na Androida. Jednak twórcy oficjalnie ogłosili, że już 1 października zostanie wydana wersja na iOS-a.

Opera Touch nie jest kolejną przeglądarką, która nie wprowadza większych zmian na rynku. Jak już wspomniałem, twórcy postanowili zaprezentować nowe podejście do nawigacji. Nacisk został położony na obsługę jedną ręką, a dokładniej kciukiem. Na uwagę zasługuje także funkcja Flow, która ma stanowić rewizję tradycyjnego synchronizowania stanu przeglądarek. Po sparowaniu komputera ze smartfonem (aplikacja ma wbudowany czytnik kodów QR), możliwe jest współdzielenie pomiędzy instancjami przeglądarki na różnych urządzeniach takich informacji, jak linki, notatki czy filmy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)