Opera udostępnia pierwszą betę Mini 5

Opera udostępnia pierwszą betę Mini 5

16.09.2009 09:30, aktualizacja: 16.09.2009 18:41

Opera Software udostępniła właśnie pierwszą wersję beta nowej odsłony Opery Mini 5, niezwykle popularnej, bezpłatnej przeglądarki na telefony komórkowe. W swojej piątej generacji Opera Mini debiutuje między innymi z nowym, atrakcyjniejszym niż dotychczas wyglądem, zakładkami szybkiego wybierania oraz przeglądaniem w kartach.

Karty umożliwiają użytkownikom przeglądanie paru stron jednocześnie, co pozwala przeskoczyć z jednej strony na drugą dzięki jednemu kliknięciu w kartę. Szybkie wybieranie Opery Mini wita oknem wcześniej wybranych preferencji i umożliwia dostęp do ulubionych stron za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto w wersji 5 znajdziemy menadżera haseł – wirtualny bank pamięci, który bezpiecznie przechowuje wszystkie hasła kont pocztowych, serwisów społecznościowych, internetowych kont bankowych i wielu innych - oraz pełne wsparcie zarówno dla telefonów z dotykowym ekranem, jak i tradycyjną klawiaturą.

Wersję beta Opery Mini 5 można pobrać ze strony m.opera.com/next. Przeglądarka działa na wszystkich telefonach wspierających Javę, przez co zupełnie nieźle radzi sobie nie tylko na najnowszych smartphonach, ale i starszych lub bardziej podstawowych modelach. Dodatkowo Opera oferuje specjalną wersję Opery Mini 5 beta na telefony BlackBerry, która oprócz dodatkowej optymalizacji posiada między innymi funkcje otwierania linków oraz kopiuj-wklej.

Jako dygresję możemy dodać, że dzięki uprzejmości pracowników Opery Software we Wrocławiu mieliśmy już okazję przetestować nową Operę Mini kilka dni temu - faktycznie wyglądała na tyle interesująco, że żałujemy że nie pozwolili nam wynieść jej z biura razem z telefonem ;-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)