Opera VPN zniknęła ze sklepu z aplikacjami na Androida (aktualizacja)

Opera VPN zniknęła ze sklepu z aplikacjami na Androida (aktualizacja)

Opera VPN zniknęła ze sklepu z aplikacjami na Androida (aktualizacja)
Oskar Ziomek
10.01.2018 20:27, aktualizacja: 11.01.2018 18:23

Aktualizacja, 11.01.2018, godz. 18.20 Zauważyliśmy, że Opera VPN jest już ponownie dostępna w Sklepie Play. Aktualizacja, godz. 21.10 Otrzymaliśmy informację od Julii Szyndzielorz z Opery, iż sprawa zniknięcia aplikacji Opera VPN ze Sklepu Play jest już badana oraz toczone są rozmowy z Google na temat jej jak najszybszego przywrócenia. Sprawa nie ma też żadnego związku z Operą Max.

Zła wiadomość dla wszystkich zainteresowanych Operą VPN, aplikacją dla Androida pozwalającą tworzyć połączenia wirtualnych sieci, a w konsekwencji także blokować reklamy i unikać modułów śledzących aktywność w Internecie. Aplikacja zniknęła właśnie ze Sklepu Play, a przyczyna nie jest w zasadzie znana.

Na sytuację zwraca uwagę serwis Android Police dodając, że choć aplikacja zniknęła ze sklepu, to sama usługa wciąż działa. Jeśli więc mamy ją już zainstalowaną lub pobierzemy plik APK by dokonać bezpośredniej instalacji, wszystko będzie działać jak dotychczas. Opera VPN pojawiła się na rynku w połowie 2016 roku, nie minęły zatem nawet dwa lata, odkąd aplikację można było pobrać z Google Play.

Link do pobrania aplikacji Opera VPN dla Androida prowadzi teraz donikąd
Link do pobrania aplikacji Opera VPN dla Androida prowadzi teraz donikąd

Użytkownicy śledzący losy aplikacji spod skrzydeł zespołu Opery mogą natomiast zwrócić uwagę, że podobna sytuacja, to jest nieoczekiwane usunięcie programu ze sklepu, miała miejsce w ubiegłym roku w kontekście Opery Max. Wtedy jednak sprawie towarzyszył wpis blogowy i oficjalna informacja, a ostatecznie sprawa rozwinęła się inaczej i Operę Max do teraz znaleźć można w Sklepie.

Widnieje ona w nim jednak pod inną, niż Opera nazwą twórców. Niewykluczone więc, że z aplikacją Opera VPN będzie podobnie i wkrótce wróci ona do Sklepu pod innymi skrzydłami. Na tę chwilę sytuacja jest niejasna, ale będziemy ją śledzić i poinformujemy Was, gdy na jaw wyjdą nowe informacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)