OPPO w Barcelonie prezentuje 10-krotny zoom optyczny i 5G w smartfonie

OPPO w Barcelonie prezentuje 10‑krotny zoom optyczny i 5G w smartfonie

OPPO w Barcelonie prezentuje 10-krotny zoom optyczny i 5G w smartfonie
OPPO w Barcelonie prezentuje 10-krotny zoom optyczny i 5G w smartfonie
Redakcja
25.02.2019 17:45

Tuż przed startem targów MWC w Barcelonie odbył się OPPO Innovation Event. Firma zaprezentowała na nim nowe projekty z zakresu 5G oraz fotografii mobilnej, w tym zapowiadany 10-krotny zoom optyczny, wykorzystujący zasadę działania peryskopu.

Podczas konferencji, piąty co do wielkości producent smartfonów na świecie przedstawiłszereg innowacyjnych rozwiązań, które wpłyną na rozwój technologii mobilnych jeszczew tym roku. Rewolucyjne osiągnięcia w dziedzinie 5G oraz pierwszy na świecie potrójnymoduł aparatu z 10-krotnym, bezstratnym zoomem z pewnością ugruntują pozycjęOPPO jako innowatora na rynku telefonii komórkowej.

Obraz

„Miło nam gościć przedstawicieli mediów i partnerów na pierwszym zorganizowanymprzez nas wydarzeniu tego typu” – powiedział wiceprezes OPPO, Anyi Jiang.„Innowacyjność jest dla OPPO kwestią priorytetową, a dzięki naszym ostatnimosiągnięciom możemy już teraz oferować konsumentom technologie i rozwiązaniaprzyszłości. Planujemy w dalszym ciągu rozwijać się w tym kierunku oraz wprowadzać narynek i zapewniać klientom dostęp do nowości technicznych, szczególnie w zakresiefotografii i technologii 5G.” – dodał.

Czerpiąc inspirację z możliwości, jakie przytrafiają się w codziennym życiu, marka OPPOpomaga konsumentom dostrzec otaczające ich piękno. Odpowiadając na potrzebyklientów, mocno inwestuje w rozwój innowacji i koncentruje się przede wszystkim nadziałalności badawczo-rozwojowej. To właśnie dzięki temu OPPO jest autorem wielupionierskich rozwiązań np. w zakresie upiększania zdjęć, 5G, AI, AR/VR oraz innych,rozwijających się technologii mobilnych.

Obraz

5G oferuje niespotykaną dotąd łączność oraz nieograniczone możliwości dlakreatywności i wyobraźni - to przyszłość rynku telefonów komórkowych. Ogłoszony dziś5G Landing Project oraz pierwszy smartfon OPPO z technologią 5G stanowią kolejny krokw tym właśnie kierunku. To inicjatywa opierająca się na współpracy pomiędzy OPPO afirmami telekomunikacyjnymi – Swisscom, Telstra, Optus oraz działaniach zpotencjalnymi partnerami takimi jak SingTel. Takie podejście ma pozwolić OPPO stać sięjednym z pierwszych producentów telefonów komórkowych, który zaoferuje klientomnie tylko smartfon z technologią 5G, ale także dostęp do sieci 5G (na całym świecie)jeszcze w tym roku.

Prezes Qualcomm, Cristiano Amon bardzo pozytywnie wypowiada się o działaniachOPPO w tym zakresie: „Rok 2019 będzie rokiem 5G. Jako jeden z kluczowych partnerówdostrzegamy ogromne zaangażowanie OPPO w zakresie wprowadzenia technologii 5G.Jesteśmy niezwykle podekscytowani, mogąc być częścią tego niezwykłego procesu.”

OPPO przygotowuje się do nadejścia ery 5G już od 2015 roku, inwestując oraz rozwijająctechnologię i design w celu stworzenia odpowiedniego urządzenia. Celem marki jeststworzenie smartfona, który pozwoli na korzystanie ze wszystkich dobrodziejstwtechnologii 5G, jednocześnie zapewniając szerokie możliwości i funkcjonalność. Wyglądana to, że długo wyczekiwany model z 5G zupełnie odmieni życie konsumentów, dziękitakim rozwiązaniom jak wideorozmowy 3D, granie w chmurze oraz w trybie multiplayerz wykorzystaniem AR/VR czy możliwość pobierania/wysyłania/odtwarzania w chmurzefilmów w jakości 4K i 8K. Technologia pozwoli także m.in. robić zakupy i poruszać się posklepie w rozszerzonej rzeczywistości, a także umożliwi dostęp do immersyjnej rozrywkiz każdego miejsca na świecie.

W czasie dzisiejszego wydarzenia OPPO zaprezentowało także pierwszy na rynkupotrójny moduł aparatu z 10-krotnym zoomem, dający możliwość wykonywaniaprofesjonalnych zdjęć bez utraty na jakości.

Obraz

Rozwiązanie OPPO to zupełnie nowa technologia stworzona dzięki wykorzystaniurewolucyjnego pod względem konstrukcyjnym modułu aparatu składającego sięz teleobiektywu, obiektywu ultraszerokokątnego oraz głównego aparatu. Co więcej,zastosowanie optycznej stabilizacji obrazu (Optical Image Stabilization, OIS) zarównow kamerze głównej jak i teleobiektywie pozwoliło zapewnić lepsze przeciwdziałaniewstrząsom, dzięki czemu użytkownicy mogą zbliżyć się do otaczającego ich świata i nieprzegapić nawet najmniejszego szczegółu.

Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję zobaczyć potencjalne zastosowania ifunkcje, którymi będą mogli cieszyć się użytkownicy technologii 5G (np. rozmowyhologramowe czy zakupy w rozszerzonej rzeczywistości), a także poznać niezwykłemożliwości aparatu z 10-krotnym, bezstratnym zoomem.

OPPO będzie także obecne na targach MWC w Barcelonie na stoiskach Ericssoni Qualcomm. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość doświadczyć gry w chmurzedzięki SoulCalibur VI – grze stworzonej we współpracy z firmą Shadow, jednym z lideróww zakresie wykorzystania chmury.

MWC 2019 to cała seria urządzeń, które mogą zrewolucjonizować mobilny świat. Wielkie emocje budzą składane smartfony: Huawei Mate X i [url=https://www.dobreprogramy.pl/samsung-galaxy-fold-zaprezentowany-premiera,News,100426.html]Samsung Galaxy Fold[url]. Z kolei Sony pokazało całą serię Xperii z modelem Xperia 1. LG zaś przyciąga uwagę składanym modelem V50.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)