Oppo wchodzi na rynek telewizorów. Pierwsze Smart TV już w październiku

Oppo wchodzi na rynek telewizorów. Pierwsze Smart TV już w październiku
28.09.2020 19:35
Oppo wchodzi na rynek telewizorów, fot. Getty Images
Oppo wchodzi na rynek telewizorów, fot. Getty Images

Firma Oppo chce zaistnieć na rynku telewizorów. Spekulacje na ten temat pojawiały się od dłuższego czasu, ale najnowszy wpis samego producenta w chińskim serwisie Weibo rozwiewa wątpliwości. Jak zwraca uwagę flatpanelshield.com, pierwsze Smart TV firmy Oppo miałyby zostać pokazane już w październiku.

Informacja o tym, że Oppo chce tworzyć własne telewizory, pojawiła się na końcu długiej grafiki przedstawiającej między innymi produkty w bieżącej ofercie. Obok gogli do rozszerzonej rzeczywistości, słuchawek czy opaski sportowej, pojawił się symbol telewizora. Prezes Oppo, Yi Wei, potwierdził natomiast we wpisie, że "Oppo Smart TV" zostanie pokazany w październiku 2020 roku i będzie kluczowy na drodze do dalszego rozwoju ekosystemu IoT firmy.

Serwis flatpanelshield.com sugeruje, że Oppo pokaże w pierwszej kolejności przynajmniej dwa modele – o przekątnej 55 i 65 cali. Na tę chwilę nie wiadomo, na jakich rynkach będą dostępne nowe telewizory. Można się jednak spodziewać, że w pierwszej kolejności trafią tylko do sklepów w Chinach.

Warto jednak zaznaczyć, że Oppo szybko zdobywa uznanie także poza rodzimym rynkiem. Od 2019 roku w Polsce można oficjalnie kupić smartfony Oppo, które w wielu przypadkach kuszą ceną oraz ciekawymi rozwiązaniami technicznymi – w lipcu bieżącego roku producent zapowiedział na przykład szybkie ładowanie mocą 125 W.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)