AndroidKomunikacja/społecznośćSpecjalistyczne przeglądarki internetoweOrfox: Tor Browser for Android
Orfox: Tor Browser for Android ikona

Orfox: Tor Browser for Androidorfox-final-rip

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Orfox: Tor Browser for Android to przeglądarka internetowa na urządzenia z systemem Android, której zaletą jest maksymalna ochrona prywatności użytkownika. Aplikacja łączy się bowiem z siecią Tor, co ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas przeglądania zasobów sieci.

Aby Orfox połączył się z siecią Tor, potrzebuje asysty kolejnej aplikacji na smartfonie, czyli Orbot. Warto też pamiętać, że Orfox jest obecnie w wersji testowej. Przygotowano go w oparciu o kod źródłowy Firefoxa i przeglądarki Tor Browser. Orfox to jej wersja uszyta z myślą o system Android, wyposażona w takie modyfikacje, które pozwoliły dostosować ją do google'owej polityki prywatności związanej z urządzeniami spod znaku zielonego robota.

Aplikacja wygląda łudząco podobnie do Firefoxa na Androida od Mozilli. Wyróżniają ją zastosowane nieco ciemniejsze kolory. Orfox ma też domyślnie włączone na stałe komponenty: No Script oraz Always On https. Oba mają dodatkowo chronić prywatność użytkownika. Poza tym w aplikacji znajdziemy opcje bardzo typowe dla mobilnego Firefoxa. Menu startowe oferuje widok ostatnio otwartych kart, historii przeglądanych stron, najczęściej odwiedzanych stron, zakładek oraz artykułów zapisanych do lektury na później.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 636
Data aktualizacji6 wrz 2019
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Orfox: Tor Browser for Android ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)