Organizatorzy PGA dumni z tegorocznej edycji, pewni wielkiego sukcesu kolejnej

Organizatorzy PGA dumni z tegorocznej edycji, pewni wielkiego sukcesu kolejnej27.10.2014 11:39
Organizatorzy PGA dumni z tegorocznej edycji, pewni wielkiego sukcesu kolejnej

Miniony weekend upłynął wielu fanom świata elektronicznej rozrywki na wycieczce na zachód Polski, aby uczestniczyć w kolejnej edycji imprezy Poznań Game Arena. Przedsięwzięcie jest z nami już od przeszło dekady i chociaż swoje najlepsze lata zdawało się mieć dawno za sobą, zwłaszcza, że w pewnym momencie zaliczyło nawet przerwę, najwyraźniej powraca do łask. Targi odwiedziło niemal 60 tysięcy osób.

350127244825552833

59 400 przybyłych to wynik o blisko 10 tysięcy lepszy, niż zakładali organizatorzy, którzy pragną wszystkim gorąco podziękować i zarazem przeprosić za problemy z biletami. Wynieśli nauczkę i przy kolejnej edycji pewnych błędów już po prostu nie powtórzą. Rzecz jasna ukłony wykonywane są także w stronę przeszło 100 wystawców, dzięki którym na halach sporo się oto działo. Rozdano setki, jeśli nie tysiące gadżetów, zaprezentowano najświeższe technologie oraz gry, a do tego nie zabrakło masy emocjonujących konkursów i turniejów z ciekawymi, a także cennymi nagrodami. 700 przygotowanych dla graczy stanowisk komputerowych było bez przerwy obleganych.

Z jednej strony były emocje związane z zawodami m.in. Wargamingu, wystawami sprzętu, wspominkową strefą retro, konkursem cosplay, prezentacją Wiedźmina 3 oraz innych nadchodzących produkcji, no i oczywiście pięknymi hostessami, a z drugiej nieoczekiwanie na pierwszy plan wyszły niezależne studia deweloperskie ze swoimi propozycjami. Odbywający się równolegle do PGA Zjazd Twórców Gier po raz kolejny przyciągnął wielu zdolnych programistów, którzy bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją obecność także w części wystawowej. Gry takie jak Splatter, JuJu czy Super Paperman to zaledwie garść z wielu obiecujących tytułów, planowanych na najbliższe miesiące.

Całe PGA 2014 upłynęło trochę pod dwójką, podwojono bowiem liczbę dostępnych dla zwiedzających stanowisk, a także wystawców, co zaowocowało imprezą o większym kalibrze i dużo obszerniejszą. Na tym oczywiście nie koniec. Już teraz podano termin kolejnego Poznań Game Arena, zapewniając, że między 16 a 18 października przyszłego roku na przybyłych czekać będą dużo lepsze atrakcje, jak również konkretny teren do zwiedzania. Na pewno otworzonych zostanie więcej hal, co jednak znajdziemy w środku to dopiero powoli nadchodząca informacja... Wypatrujecie kolejnej odsłony targów?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)