Orlen Pay: nowa aplikacja pozwoli zapłacić za paliwo bez wysiadania z samochodu

Orlen Pay: nowa aplikacja pozwoli zapłacić za paliwo bez wysiadania z samochodu

Orlen Pay: nowa aplikacja pozwoli zapłacić za paliwo bez wysiadania z samochodu
14.05.2018 10:49, aktualizacja: 14.05.2018 13:26

Ostatnia próba wprowadzenia płatności mobilnych zakończyła się w Orlenie niepowodzeniem. Koncern jednak nie zamierza się tak łatwo poddać pozostając w dalszym ciągu wyłącznie przy obecnych metodach płatności. Firma planuje uruchomić usługę Orlen Pay, w której wykorzystana zostanie aplikacja mobilna.

Serwis Money.pl informuje o testach nowej aplikacji, która pozwoli płacić za paliwo bez podchodzenia do kasy i stania w kolejkach. Wystarczy wyciągnąć smartfon i dokonać płatności, co można zrobić nawet bez wysiadania z samochodu. Obecnie usługa testowana jest przez pracowników stacji, ale już w trzecim kwartale 2018 roku może zostać udostępniona wszystkim klientom.

Usługa Orlen Pay będzie dostępna dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Celem jest wdrożenie systemu na stacjach Orlen oraz w przyszłości także na stacjach franczyzowych. Z poziomu mobilnej aplikacji będzie można dodać kartę płatniczą, nie będzie więc potrzeby ręcznego przelewania pieniędzy czy korzystania z innych mniej wygodnych form płatności. Opłata zostanie pobrana automatycznie.

Nie wiemy jeszcze, jakie zabezpieczenia zostaną zastosowane. Podejrzewa się jednak, że m.in. wykorzystane zostaną kamery, które będą odczytywać numery rejestracyjne każdego tankującego pojazdu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)