Oszukali staruszkę na 30 tysięcy zł. Wmówili jej, że hakerzy chcą przejąć pieniądze

Oszukali staruszkę na 30 tysięcy zł. Wmówili jej, że hakerzy chcą przejąć pieniądze

fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images
fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images
06.03.2021 22:12

Starsza mieszkanka Gorzowa padła ofiarą oszustów. Była przekonana, że jej oszczędności w kwocie ponad 30 tysięcy złotych będą przejęte przez hakerów. Takie właśnie informacje usłyszała od osoby podszywającej się za funkcjonariuszy policji. Sprawa jednak przybrała nieoczekiwany obrót.

Gorzowianka otrzymała telefon od oszusta podszywającego się za policjanta. Mężczyzna przekonał ją, że jej konto jest w niebezpieczeństwie, a w proceder przejęcia jej pieniędzy są także zaangażowani pracownicy banku.

Kobieta otrzymała instrukcję, aby wypłacić ze swojego konta kwotę wysokości ponad 30 tys. zł. Pieniądze te miały być "fałszywe" i miała je umieścić w reklamówce i wyrzucić przez okno. Starsza osoba była przekonana, że bierze udział w akcji policyjnej, mającej na celu ujęcie przestępców.

Szczęśliwie dla niej, gdy miała wyrzucić pieniądze przez okno, nabrała wątpliwości. Wtedy to postanowiła w innym banku sprawdzić, czy faktycznie pieniądze są fałszywe. O sytuacji opowiedziała jednemu z pracowników. Nie miał wątpliwości, że kobieta padła ofiarą oszustwa.

Pieniądze były autentyczne, a jedyną akcją oszustów była sytuacja, w którą właśnie się uwikłała. Cała historia o ataku hakerów na jej konto była zmyślona.

Lokalna policja przypomina, że każdą informację otrzymaną telefonicznie należy weryfikować, a policja nie odbiera od nikogo gotówki, ani nie wysyła po nią kurierów.

Fortunnie dla starszej pani w tym przypadku oszustom nie udało się dopiąć swego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)