Oto pierwszy smartwatch ze Snapdragonem Wear 3100. Kosztuje więcej niż Apple Watch

Oto pierwszy smartwatch ze Snapdragonem Wear 3100. Kosztuje więcej niż Apple Watch

źródło: montblanc.com
źródło: montblanc.com
16.10.2018 10:13

We wrześniu tego roku został zaprezentowany nowy procesor Qualcomma. Układ Snapdragon Wear 3100 został stworzony z myślą o urządzeniach ubieralnych, a w szczególności o nowych smartwatchach. Na pierwszy smartzegarek z nowym procesorem nie musieliśmy długo czekać. Niestety, Montblanc Summit 2 nie jest tanim urządzeniem.

Snapdragon Wear 3100 zbudowany jest z czterech rdzeni Cortex-A7, które mogą osiągnąć maksymalne taktowanie na poziomie 1,2 GHz. Względem poprzednika, nowy układ cechuje się oczywiście wyższą wydajnością, a także mniejszym zapotrzebowaniem na energię. Smartwatche wyposażone w Wear 3100 powinny więc pracować szybciej, a także mają dłużej działać na jednym ładowaniu.

Obraz

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Montblanc Summit 2 jest pierwszym smartzegarkiem wyposażonym w nowy układ Qualcomma. Układ ten został zamknięty w okrągłej kopercie o rozmiarze 42 mm. Wyświetlacz ma 1,2 cali, rozdzielczość 390×390 pikseli i został wykonany w technologii AMOLED. Na pokładzie znalazło się również 8 GB pamięci na pliki użytkownika.

Summit 2 to także usprawnione algorytmy monitorowania aktywności fizycznej. Wbudowany moduł GPS, a także NFC, który umożliwia korzystanie z mobilnych płatności Google Pay. Obudowa ma klasę wodoszczelności 5 ATM i ma wytrzymać zachlapania, a także dłuższe zanurzenia w wodzie, np. podczas kąpieli.

Obraz

Zegarek przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Producent chwali się, że zastosowany akumulator pozwala na tydzień pracy na jednym ładowaniu w trybie Time Only (wyłącznie wyświetlanie godziny). Całość działa pod kontrolą Wear OS (dawniej Android Wear) i współpracuje ze smartfonami z Androidem i iOS-em. Montblanc Summit 2 został wyceniony na 995 dolarów. To znacznie więcej niż nawet nowy Apple Watch, który w podstawowej konfiguracji dostępny jest za 399 dolarów (1899 zł w Polsce).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)