Outlook z nową aplikacją mobilną: ulepszona nawigacja i interfejs

Outlook z nową aplikacją mobilną: ulepszona nawigacja i interfejs

Outlook z nową aplikacją mobilną: ulepszona nawigacja i interfejs
Oskar Ziomek
12.07.2017 19:04, aktualizacja: 12.07.2017 19:35

Microsoft wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników i aktualizuje aplikację mobilną Outlooka, w pierwszej kolejności w wersji na iOS-a. Zmiany nie są może przełomowe, ale ponieważ dotyczą przede wszystkim interfejsu, mogą przełożyć się na zwiększenie wygody podczas korzystania z programu. Na warsztat wzięto wygląd konwersacji i dostępne w nim opcje oraz przełączanie się pomiędzy skrzynkami i folderami. Wkrótce do aplikacji trafi również nowa wyszukiwarka.

Wśród informacji towarzyszących nowemu wydaniu, twórcy wyraźnie zwracają uwagę, iż wszystkie nowości są wynikiem analizy historii i informacji zwrotnych, które przedstawiają użytkownicy Outlooka:

Te spostrzeżenia z całego świata, różnych branż i od ludzi z każdego szczebla drabiny społecznej codziennie nakierowują nas, aby zmieniać Outlooka w jeszcze bardziej przyjaznego ich wymaganiom – dzięki temu łatwiej jest się komunikować, współpracować i zarządzać czasem, będąc w podróży.

Zmiany, jakie znajdziemy w nowej wersji programu są następujące: nowy widok konwersacji, w którym za jednym razem widoczny jest większy fragment wiadomości, automatyczne przechodzenie do pierwszej z nieodczytanych wiadomości w ramach jednego wątku, szybkie odpowiedzi, które można redagować wprost z konwersacji (a więc przeglądać przy tym poprzednie wiadomości) oraz szybszy dostęp do folderów w ramach różnych skrzynek mailowych, dzięki reorganizacji bocznego panelu.

Do zmian należy także dodać inne, mniejsze, które pozwalają na szybszy dostęp do edycji odbiorców wiadomości lub łatwiejsze przekazywanie ich dalej. Twórcy przedstawiają użytkownikom nowe opcje prezentując grafiki, na których porównują stary wygląd interfejsu (z lewej) do nowego (z prawej):

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto również dodać, iż wkrótce do mobilnych Outlooków trafi także nowa wyszukiwarka, oparta na Microsoft Graph. Pozwoli na jednoczesne wyszukiwanie plików oraz kontaktów wraz z sugestiami, które będą na bieżąco wyświetlane wraz z wpisywaniem kolejnych znaków wyszukiwanej frazy. Okienko wyszukiwarki będzie też cały czas dostępne, niezależnie od ekranu, na którym znajdzie się użytkownik.

Obraz

Nowa wersja Outlooka już teraz trafia do użytkowników iOS-a, oferując nowe funkcje w połączeniu z kontami Outlook.com oraz Gmaila. Na dniach pojawi się także obsługa dla skrzynek Office'a 365. Co interesujące, użytkownicy Androida będą musieli uzbroić się w więcej cierpliwości: na tę platformę aktualizacja zostanie wydana dopiero w najbliższych miesiącach.

Aktualne wersje mobilnego Outlooka są dostępne w naszej bazie: do pobrania edycja na iOS-a oraz Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)