OUYA zagra na emocjach miłośników starych konsol Nintendo, sprzedaż rusza 4 czerwca

OUYA zagra na emocjach miłośników starych konsol Nintendo, sprzedaż rusza 4 czerwca

29.03.2013 13:46

Jeśli ktoś czeka na premierę konsolki OUYA, której powstanie było możliwe dzięki zbiórce na Kickstarterze, może zaznaczyć sobie w kalendarzu datę: 4 czerwca. Wtedy to oficjalnie ruszy sprzedaż detaliczna urządzenia, co zostało ogłoszone podczas trwających właśnie targów Game Developers Conference.

Konsolka ma być supertania (będzie kosztować 99 dolarów), konfigurowalna i ma zapewniać dobrą zabawę graczom i wygodę twórcom gier. Osoby, które wsparły projekt na Kickstarterze, od wczoraj otrzymują swoje urządzenia — stylowe, ale tanie, co podobno czuć kiedy trzyma się kontroler. Listę gier, których wydanie dla OUYA zostało potwierdzone czy to przez studia, czy to przez twórców konsoli, można znaleźć na forum. Oczywiście nie od razu wszystkie będzie można kupić, kilka jeszcze zbiera fundusze na Kickstarterze, niektóre moga okazać się jedynie plotkami. Jeśli chodzi o hity — prawdopodobnie na OUYA pojawi się Minecraft.

Jest jednak pewien inny argument za kupieniem OUYA. Konsolka prawdopodobnie trafi na rynek z emulatorami NES, SNES i Nintendo 64. Jest już prawie pewne, że emulator NES w postaci EMUya będzie preinstalowany na niej w momencie debiutu rynkowego. Najprawdopodobniej dla OUYA dostępne będą także Mupen64Plus (Nintendo 64) i SuperGNES (SNES). W co na tym można zagrać? Na przykład w Chrono Trigger (wydana w 1995 roku dla SNES):

SNES Chrono Trigger - Intro

OUYA może nie podbić rynku i prawdopodobnie nie będzie mieć bogatej kolekcji hitów na starcie. W obliczu takiego ryzyka umożliwienie uruchamiania na konsolce starych, dobrych i sprawdzonych pozycji, nawet jeśli legalność ich kopii jest wątpliwa, jest ciekawym posunięciem. Sentymentalnych graczy na Świecie nie brakuje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)