OVH i NVIDIA: zaawansowane funkcje graficzne z chmury na dowolnym urządzeniu #prasówka

OVH i NVIDIA: zaawansowane funkcje graficzne z chmury na dowolnym urządzeniu #prasówka

OVH i NVIDIA: zaawansowane funkcje graficzne z chmury na dowolnym urządzeniu #prasówka
25.04.2016 13:42

OVH, europejski lider segmentu Digital as a Service, udostępniło swoim klientom możliwość korzystania z zaawansowanych układów graficznych Nvidia GRID K1 oraz K2. Dzięki nim możliwe jest tworzenie wymagających ogromnej mocy obliczeniowej aplikacji i rozbudowanych środowisk graficznych, które mogą być dostarczane z chmury do dowolnego, podłączonego do Sieci, urządzenia. Pozwoli to np. na tworzenie funkcjonujących w chmurze wirtualnych pulpitów z grafiką 3D, aplikacji do edycji wideo oraz realizowanie innych zaawansowanych zadań z poziomu dowolnego podłączonego do chmury smartphone’a, tabletu czy komputera PC.

Wirtualne pulpity (VDI) to coraz bardziej dostępna i szybko rozwijająca się technologia, która stale poszerza swój zakres zastosowań, zwłaszcza w przypadku aplikacji, które zużywają dużo zasobów. Wykorzystanie możliwości obliczeniowych układów graficznych NVIDIA K1 oraz K2 na naszych serwerach dedykowanych (Big HG) pozwoli zaawansowanym użytkownikom – którzy z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na moc obliczeniową zwykle byli “przywiązani” do fizycznych stacji roboczych – na rozpoczęcie korzystania z VDI. Dodajmy, że w ramach projektu RunAbove prowadzone są obecnie testy rozwiązania Horizon View dostarczanego w postaci usługi (IAAS). Horizon View w tym wariancie instalowany jest w infrastrukturze Dedicated Cloud i umożliwia użytkownikom tworzenie wirtualnych pulpitów na podstawie własnych szablonów – komentuje Kamil Włodarczyk, dyrektor polskiego oddziału OVH.

Największe korzyści z wprowadzenia tego typu rozwiązań odczują:

  • Projektanci i inżynierowie, których potrzeby skupiają się wokół pakietów oprogramowania i zarządzania elementami 3D typu SolidWorks, Autodesk Maya, 3ds Max.
  • Agencje interaktywne wymagające zasobów dla aplikacji zarządzających zdjęciami/filmami, jak na przykład Adobe Premiere Pro czy Photoshop.
  • Użytkownicy pakietów biurowych takich jak PowerPoint i wszyscy, którzy korzystają w pracy z analityki danych oraz obliczeń aplikacji o wysokiej wydajności (HPC).

Korzystanie z kart GPU pozwala wielu profesjom ograniczanym wcześniej przez aplikacje wymagające większej wydajności, na szybsze dostosowywanie wirtualnych pulpitów.

Obraz

Warto przypomnieć, że latem ubiegłego roku (podczas VMworld w San Francisco) firma Nvidia ogłosiła wprowadzenie produktu GRID 2.0. Jest to najnowsze rozwiązanie tej firmy dedykowane wirtualnym pulpitom, korzystające z dwóch kart: M6 i M60 oraz z GPU z architekturą Maxwell. Jednym z mocnych punktów wersji 2.0 jest kompatybilność z systemem Linux, co zwiększa liczbę aplikacji kompatybilnych z tą technologią.

Karty te zostały przygotowane we współpracy z firmą VMware oraz Citrix tak, aby maksymalnie zintegrować je z oprogramowaniem tych firm, takim jak na przykład Horizon 6 i XenDesktop, zwłaszcza w przypadku funkcjonalności passthrough1, która pozwala, aby technologia VDI wykorzystywała całą moc fizycznego GPU w zakresie projektów 2D/3D.

W OVH można już testować nową architekturę pod marką So You Start – Innovation Zone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)