pCloud Drive 3.10.0

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

pCloud Drive to aplikacja kliencka chmurowego dysku pCloud. Za jej pomocą możemy przesyłać pliki do chmury pCloud, pobierać je i zarządzać nimi, a także udostępniać nasze materiały.

Zaletą aplikacji jest sposób prezentowania plików. Są one grupowane według formatu (dokumenty, zdjęcia, filmy, muzyka), co ułatwia zarządzanie nimi oraz wyszukiwanie materiałów potrzebnych w danym momencie. Skróty do wybranego formatu plików są dostępne w menu głównym aplikacji. Ponadto, aplikacja ma wbudowany odtwarzacz muzyczny, a przesłane do pCloud utwory porządkuje według albumów, artystów, tytułów oraz playlist. To rozwiązanie sprawia, że przechowywanie muzyki w dysku chmurowym pCloud jest łatwiejsze.

W aplikacji pCloud Drive znajdziemy wszystkie funkcje typowe dla tego typu oprogramowania. Możemy tworzyć foldery, porządkować w nich pliki, kopiować je, zmieniać nazwy, przenosić między folderami, przesyłać z urządzenia w chmurę lub pobierać je na smartfon lub tablet. Poszczególne materiały możemy też oznaczać gwiazdką, a tak wyróżnione pliki znajdziemy w osobnej kategorii w wysuwanym z lewej strony ekranu menu. Tam też znajdują się skróty do wszystkich folderów, które udostępniliśmy innym osobom, a także do linków: stworzonych przez nas do udostępniania lub przesłanych do nas, abyśmy mogli pobrać plik przesłany przez innego użytkownika. Program oferuje też możliwość automatycznego przesyłania filmów oraz zdjęć.

Dla osób dbających o prywatność aplikacja oferuje możliwość szyfrowania wybranych folderów za pomocą pCloud Crypto. Wiąże się to z dodatkową opłatą wynoszącą 4 dolary miesięcznie, istnieje też możliwość bezpłatnego przetestowania usługi Crypto przez 14 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!