Google Drive. Szykuje się obsługa zaszyfrowanych danych

Google Drive. Szykuje się obsługa zaszyfrowanych danych

fot. S3studio/Getty Images
fot. S3studio/Getty Images
10.11.2020 14:07

Jak wyszperał portal xda-developers, aplikacja Google Drive może wkrótce zyskać interesującą funkcję - otwieranie zaszyfrowanych danych.

Analiza aplikacji Google Drive na Androida w wersji 2.20.441.06.40 ujawniła istnienie linijek kodu związanych z otwieraniem zaszyfrowanych plików.

[code=]Download and decryptDownload this file to view it"Can't open file""You'll be able to open encrypted files soon"Upcoming featureDownload and decrypt[/code]W tym momencie funkcjonalność otwierania zaszyfrowanych danych jest nieaktywna w publicznej wersji aplikacji. Jednak obecność wyżej wspominanych linijek może świadczyć o tym, że mogą być dodane w późniejszym czasie przez deweloperów.

Oprócz otwierania zaszyfrowanych danych bezpośrednio przez aplikację Google Drive, ma pozwolić nam także na pobieranie i odszyfrowanie plików inną aplikacją.

W tym momencie Google Drive nie oferuje wbudowanego mechanizmu szyfrowania danych. Wprowadzenie odkrytej przez xda-developers opcji byłoby niezwykle użyteczne, szczególnie dla osób, które regularnie operują dużą liczbą takich plików.

Google Drive na Windowsa, Androida, iOS-a i inne platformy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)