Google kontynuuje prace nad wirtualnym dyskiem i usługą tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Po udostępnieniu w lipcu nowej aplikacji do synchronizacji Zdjęć i Dysku oraz zachęcie do korzystania z niej zamiast starszych, dwóch niezależnych programów, nadszedł czas na kolejny krok. Na Maku i w Windowsie jeszcze w tym roku zakończy się dla nich wsparcie, a w przyszłym – przestaną działać.

bESCNyuZ

Powody są dwa: promowanie wspomnianej nowej aplikacji, ale także nowej funkcji Drive File Stream – swego rodzaju implementacji plików na żądanie. To funkcjonalność, która w pierwszej połowie bieżącego roku trafiła w formie testowej do użytkowników biznesowych, z sektora edukacji oraz w ramach G Suite Enterprise i jeszcze wtedy oficjalnie nie wspominano, aby docelowo miała być dostępna dla wszystkich. Teraz jednak sytuacja się zmienia i na wdrożenie tej funkcji będą mogli liczyć wszyscy użytkownicy G Suite jeszcze pod koniec tego miesiąca.

350204170323912641

Drive File Stream umożliwi dostęp do wszystkich plików zapisanych na wirtualnym dysku w chmurze, bez konieczności przeprowadzania ich czasochłonnej i zajmującej miejsce na lokalnym dysku synchronizacji. Oczywiście korzystanie będzie możliwe tylko z poziomu nowej Kopii zapasowej i synchronizacji, a gdy tylko funkcja się pojawi, domyślnie zostanie włączona.

bESCNyvb

Jednocześnie użytkownicy starszego Google Drive oraz Google Photos Backup będą zachęcani komunikatami do przejścia do nowej wersji aplikacji. Obydwa te programy zostaną porzucone w grudniu bieżącego roku, a ostatecznie wyłączone (a więc w praktyce staną się bezużyteczne) 12 marca 2018r. Użytkowników obawiających się migracji do nowego oprogramowania zapraszamy do krótkiego opisu jego konfiguracji, który publikowaliśmy wraz z informacją o premierze programu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (56)
bESCNyvX