Padające RTX‑y 3090 od EVGA. Znamy przyczynę

EVGA GeForce RTX 3090 FTW3
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | EVGA
Przemysław Juraszek

02.09.2021 17:08

Po wypuszczeniu przez Amazon Studios wersji beta MMO New World zaczęły się pojawiać przypadki katastrofalnego uszkodzenia kart graficznych, z których zatrważająca większość należała do EVGA.

Wstępna analiza wskazywała, że problemem mógł być nieprawidłowo działający kontroler wentylatora, na co wskazywały błędne odczyty w przypadku narzędzi monitorujących innych firm. Problem nie dotyczył autorskiego oprogramowania EVGA Precision X1, a aktualizacja mikrokontrolera naprawiła odczyt na konkurencyjnych narzędziach pokroju MSI Afterburner.

Realną przyczyną uśmiercania kart graficznych było słabo wykonane lutowanie MOSFET-ów odkryte po tym jak EVGA dokonała prześwietlenia zwróconych GPU. Producent potwierdził, że problem dotyczył tylko wcześniejszych serii wyprodukowanych na początku 2020 roku. Wadliwe RTX-y 3090 stanowiły mniej niż 1 proc. całkowitej produkcji tych kart graficznych przez EVGA.

Z czasem pojawiły się też przypadki uszkodzonych przez MMO New World kart graficznych innych producentów, zapewne w ten sam sposób. Problem nie powinien już występować, ponieważ Amazon Studios w następnych wersjach gry zdecydowało się zaimplementować ogranicznik kl./s.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)