Pale Moon po aktualizacji – problemy ze strumieniowaniem rozwiązane

Pale Moon po aktualizacji – problemy ze strumieniowaniem rozwiązane
Oskar Ziomek

13.07.2017 19:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedna z chętniej wybieranych przez użytkowników modyfikacja Firefoksa, jaką jest Pale Moon, otrzymała aktualizację do wersji 27.4.0. Zmian jest wiele, przez co bez większych dylematów to wydanie można uznać za jedno z ważniejszych. Na długiej liście nowości znajdziemy jednak przede wszystkim całkowicie nowe podejście do obsługi strumieniowania danych, co ma się przełożyć na brak kłopotów z odtwarzaniem w serwisach takich jak Vimeo, YouTube oraz Twitch.

W tym celu na warsztat wzięto rozszerzenia Media Source (MSE) i część domyślnych ustawień, by umożliwić aktualizację. To jednak oczywiście nie jedyne zmiany w tej wersji przeglądarki. Zmieniono także między innymi sposób zapisu zakładek, by uniknąć błędów w oznaczaniu końców linii w Windowsie, poprawiono synchronizację pionową w celu zwiększenia płynności przewijania stron, dodano nową jednostkę (ćwiartkę milimetra) do wykorzystania w CSS-ach czy też na nowo przemyślano sposób raportowania błędów w konsoli.

Obraz

Aktualizacji poddano również bibliotekę fontów Graphite (aktualnie jest to edycja oznaczona numerem 1.3.10) oraz SQLite do wersji 3.19.3. Jak zwykle nie obyło się także bez zmian w kontekście bezpieczeństwa. Tutaj naprawiono między innymi błędy w alokacji pamięci podczas odtwarzania filmów, zaktualizowano TLS oraz NSS oraz zmieniono sposób dodawania części źródłowych plików. Wszystkich nowości nie sposób wymienić, w sytuacji gdy dziennik zmian zawiera ponad 50 wpisów.

Przeglądarka Pale Moon w najnowszej wersji jest jak zawsze dostępna do pobrania z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)