Palenie przy Makach i problemy z gwarancją

23.11.2009 15:15, aktual.: 23.11.2009 17:43

Jak zauważył NeoWin, serwis The Consumerist opisuje dwa przypadki użytkowników w oddalonych od siebie częściach Stanów Zjednoczonych, którym nie udało się dokonać naprawy gwarancyjnej swojego Maka z powodu... nadmiernego palenia papierosów podczas korzystania z komputera.

W treści gwarancji nie znajdziemy żadnych informacji ograniczających odpowiedzialność producenta, jeśli użytkownik komputera jest nałogowym palaczem. Niemniej Apple odmawia naprawy komputerów argumentując, że naraziłoby to zdrowie pracowników serwisu. Przedstawiciele firmy uznali, komputer palacza zawiera substancje znajdujące się na publikowej przez Amerykańską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy liście materiałów szkodliwych, których nie można przechowywać w pomieszczeniach serwisu.

Jak zauważa The Consumerist, obydwa przypadki skończyły się interwencją dużo powyżej poziomu regionalnego punktu obsługi klienta - użytkownicy napisali aż do samego Steve'a Jobsa, prezesa Apple. Nie przyniosło to rezultatu, w jednym z przypadków pracownik biura Jobsa odpisał potwierdzając, ze naprawa gwarancyjna nie zostanie wykonana z powodu obecności w komputerze szkodliwych substancji. Wygląda więc na to, że palenie szkodzi nie tylko zdrowiu...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)