Panasonic pracuje z Microsoftem nad mobilnym urządzeniem dla biznesu opartym o Windows Embedded 8 Handheld

Panasonic pracuje z Microsoftem nad mobilnym urządzeniem dla biznesu opartym o Windows Embedded 8 Handheld

Wczesny prototyp Motoroli oparty na Windows Embedded 8 Handheld
Wczesny prototyp Motoroli oparty na Windows Embedded 8 Handheld
14.01.2014 18:37

Panasonic podczas targów NRF 2014 EXPO ogłosił, że razem z Microsoftem jest w trakcie prac nad przenośnym urządzeniem dla biznesu. Nowy sprzęt mobilny pracować będzie na platformie Windows Embedded 8 Handheld, która stworzona została na potrzeby przedsiębiorstw. Taka współpraca pomoże Microsoftowi w rozszerzeniu oferty biznesowej, ale także jest na rękę firmie Panasonic, która zyska świeże spojrzenie na rynek mobilny.

Wczesny prototyp Motoroli oparty na Windows Embedded 8 Handheld
Wczesny prototyp Motoroli oparty na Windows Embedded 8 Handheld

Windows Embedded 8 Handheld jest platformą mobilną dla szeroko pojętego biznesu, która oparta została na systemie Windows Phone 8. Takie połączenie pozwoliło na dostarczenie konsumentom niezawodności i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, a także zapewnieniu kompatybilności z aplikacjami znanymi z Windows Phone. Urządzenia pracujące na Windows Embedded 8 Handheld mogą być zatem urządzeniami POS lub mobilnymi centrami dostaw dla handlowców, a jednocześnie korzystać z oprogramowywania z Windows Phone jak Dynamics AX, Lync czy Office.

Temat mobilnego Windows Embedded 8 jest bardzo świeży, samo SDK pod Windows Embedded 8 Handheld zostało opublikowane zaledwie miesiąc temu (12 grudnia 2013 roku). Połączenie aplikacji biznesowych z nowym, odświeżonym interfejsem jest ciekawym pomysłem. Warto będzie śledzić kolejne działania związane z segmentem mobilnym dla firm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)