Parallels Toolbox także w Windowsie – narzędzia w formie Centrum Akcji

Parallels Toolbox także w Windowsie – narzędzia w formie Centrum Akcji
Oskar Ziomek

30.06.2017 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znany dotychczas przede wszystkim użytkownikom Maka Parallels Toolbox, trafia również do Windowsa. To zestaw narzędzi i skrótów, mający ułatwiać wykonywanie codziennych zadań, w tym między innymi tworzenie archiwów, nagrywanie ekranu i tworzenie jego zrzutów, uruchamianie aplikacji, blokowanie komputera czy pobieranie filmów z Sieci. Funkcji jest wiele, ale nie są niestety darmowe – aplikacja kosztuje niecałe 10 dolarów rocznie, przy czym dostępna jest także wersja testowa.

Atutem w tym przypadku jest przede wszystkim prostota działania oraz wygląd: sposobem obsługi program mocno przypomina systemowe Centrum Akcji, ponieważ podobnie jak ono stanowi wysuwany boczny panel z szarymi przyciskami. Dobrze wtapia się więc w stylistykę Windowsa, co dla osób, które stronią od używania wielu mniejszych i różniących się od siebie wyglądem programów, może być istotną zaletą.

Przykład użycia Parallels Toolbox: pobieranie filmu z kanału YouTubePoszczególne narzędzia to po prostu niewielkie aplikacje, które można również uruchamiać niezależnie od samego panelu, na przykład po uprzednim przypięciu do paska zadań. W zależności od wybranej funkcji, użytkownik będzie musiał wybrać co najwyżej kilka opcji, by osiągnąć zamierzony efekt. Wszystkie aplikacje stworzone zostały tak, by ich obsługa była po prostu intuicyjna.

Jak wspomniano wcześniej, przed zakupem aplikację można samodzielnie sprawdzić, instalując jej testową wersję. Umożliwia ona korzystanie z pełnej funkcjonalności programu przez okres 7 dni. Parallels Toolbox jest dostępny do pobrania z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)