Parrot Bebop, czyli dron z aparatem fotograficznym dla każdego

Parrot Bebop, czyli dron z aparatem fotograficznym dla każdego

Parrot Bebop, czyli dron z aparatem fotograficznym dla każdego
Tomek Kondrat
12.05.2014 21:24

Zaprezentowany dzisiaj dron Parrot Bebop przeniesie swoich użytkowników pod niebiosa za jedyne 300 dolarów amerykańskich, co jest ceną niewygórowaną dla entuzjastów takich gadżetów. Czasy, kiedy drony były dostępne tylko w grach wideo lub telewizji odchodzą do lamusa. Najnowszy dron firmy Parrot nie jest jednak tylko zabawką i może zostać wykorzystany w rolnictwie lub fotografii.

350108078097786817

Parrot Bebop jest latającym aparatem fotograficznym o 14-megapikselowej matrycy, który z łatwością nakręci film w rozdzielczości Full HD i zapisze go na 8-gigabajotwej pamięci wewnętrznej. Dron unoszony jest za pomocą czterech silników wirnikowych, podobnych do tych stosowanych w helikopterach. Cała konstrukcja ma ważyć ok. pół kilograma i nieustannie unosić się przez 12 minut. Jest to wynik co najwyżej średni, jeśli nie słaby, gdyż konkurencja unosi się w powietrze dwukrotnie dłużej. Do kontroli może zostać wykorzystany smartfon, tablet, a także przejęte niedawno przez Facebooka gogle Oculus Rift. Wykorzystanie tego kontrolera może dać niepowtarzalne wrażenie, że patrzy się na cel oczami pilota. Producent przygotował także kontroler, który pozwoli kontrolować urządzenie niczym profesjonalista.

350108078097917889

Dron może odlecieć od nadajnika nawet dwa kilometry, bez utraty łączności. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnej anteny wzmacniającej sygnał. Urządzenie wyposażono także w moduł GPS, przez co może on odnaleźć drogę do stacji bazowej w przypadku, gdyby nastąpiły problemy z łącznością. Nazwa drona – Bebop – nawiązuje do stylu jazzowego z lat 40-tych XX wieku, popularnego przede wszystkim na wschodnim wybrzeżu USA.

Zastosowanie dronów może być bardzo różne. Mogą one znakomicie sprawdzić się przy doglądaniu upraw czy sadownictwie, co już sprawdzili rolnicy i leśnicy w różnych krajach. Wielu klientów z pewnością zakupi je, ponieważ są one ciekawymi zabawkami. Bebop może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż jego cena będzie oscylowała w okolicach 1000-1500 zł, co jest kwotą przystępną nawet jak na polskie realia. Drona powinniśmy spodziewać się w sprzedaży w ostatnim kwartale tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)