Pendolino długo jeszcze bez Wi-Fi, podróżnym zostają własne smartfony

Pendolino długo jeszcze bez Wi-Fi, podróżnym zostają własne smartfony

Pendolino długo jeszcze bez Wi-Fi, podróżnym zostają własne smartfony
17.03.2017 15:46

Nowoczesność składów Pendolino miała przejawiać się nietylko w ich szybkości, niezłej jak na możliwości torów, ale i wusieciowieniu – pasażerowie przez całą podróż mieli cieszyćsię swobodnym, szerokopasmowym dostępem do Sieci. I na tymstanęliśmy, do dziś podróżującym Pendolino pozostajekorzystanie z własnego internetu mobilnego. Tak może być nawet do2018 roku.

Polska Agencja Prasowa, powołując się na rozmowę z JarosławemOniszczukiem, członkiem zarządu PKP Intercity, donosi o poważnejprzeszkodzie na drodze do uruchomienia w pociągach Pendolino dostępudo Internetu po Wi-Fi. Chodzi o dokumentację przetargową, w którejnie znalazł się warunek wyposażenia pociągów w punkty dostępoweWi-Fi.

Kierownictwo PKP Intercity prowadzi w tej sprawie rozmowy z firmąAlstom, producentem Pendolino, w nadziei, że na tym etapie zdołanaprawić swój błąd, ale jak to określono, negocjacje sątrudne.

Jarosław Oniszczuk podkreśla, że zarządowi bardzo zależy nawprowadzeniu Wi-Fi do Pendolino, bo widzi potrzeby pasażerów. PKPIntercity nie może sobie jednak pozwolić na zamontowanie sprzętu,który nie odpowiada wymogom (a najwyraźniej coś takiego oferujeAlstom). Dlatego wciąż praktycznie niczego nie ustalono, trudnopodać nawet przybliżony termin wprowadzenia Wi-Fi w pociągach.Może to być nawet w 2018 roku, i to nie od razu, ale etapami, wkolejnych składach Pendolino.

Póki co PKP Intercity oferuje we współpracy z T-Mobile dostępdo Sieci po Wi-Fi we wszystkich pociągach EIC. Kto takim pociągiemjechał, ten wie, że daleko mu do doskonałości, na pewno nie jestto szerokopasmowa usługa, pozwalająca pasażerom na komfortowekorzystanie z multimediów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)