iOSPersonalizacjaKlawiaturyPhraseboard Keyboard
Phraseboard Keyboard ikona

Phraseboard Keyboard

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Phraseboard Keyboard to klawiatura, która usprawnia proces pisania na urządzeniach z systemem iOS. Pozwala tworzyć grupy najczęściej używanych odpowiedzi, umożliwiając szybkie odpowiadanie na wiadomości.

Aby zacząć korzystanie z aplikacji, wcześniej należy zezwolić klawiaturze na pełny dostęp do wpisywanych treści i dodać ją do listy obsługiwanych klawiatur. W kolejnym etapie konfiguracji można przejrzeć listę domyślnie dodanych propozycji szybkich odpowiedzi oraz kategorii, w których je pogrupowano, a także stworzyć własne kategorie oraz szkice odpowiedzi.

Aplikacja nie jest samodzielną klawiaturą, ale swego rodzaju nakładką na klawiaturę systemową. To oznacza, że tekst wprowadzać będziemy za pomocą klawiatury dostępnej w iOS, a możliwości Phraseboard pojawią się, gdy przytrzymamy dłużej ikonę globusa widoczną w dolnej części ekranu w trakcie pisania tekstu. W pasku narzędzi widocznym u dołu znajdziemy skrót do dodawania informacji o naszej lokalizacji (z Map Apple lub Google, możemy też szybko przesłać wskazówki dojazdu), a także skrót do kategorii szybkich odpowiedzi, które zdefiniowaliśmy jako poufne i zabezpieczyliśmy je hasłem w ustawieniach programu. Listę funkcji domyka przycisk spacji, Enter i Backspace.

Z kolei pośrodku paska narzędzi klawiatury Phraseboard znajdziemy skrót do wszystkich kategorii z szybkimi odpowiedziami. Możemy też wprowadzić tekst ręcznie, ale aplikacja oferuje tutaj bardzo specyficzny tryb pisania: widoczne są litery naniesione na duże, prostokątne ikony. Trzeba każdą z nich klikać pojedynczo, co jest bardzo niewygodne. Sam mechanizm dodawania szybkich odpowiedzi spisuje się zaś bez zarzutu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby do SMS-a lub e-maila dodać pasujący do kontekstu rozmowy, stworzony wcześniej tekst (np. Zadzwonię później). Przydatna jest też opcja synchronizowania fraz i zdań zapisanych w Phraseboard Keyboard za pomocą iCloud. Do aplikacji możemy również dodać na stałe zdjęcia lub GIF-y, a następnie szybko wstawić je w treść wiadomości.

Aplikacja jest dostępna za darmo, ale płacąc ok. 1 euro możemy dokupić dodatkowy, ciemny motyw graficzny.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentDaniel Soffer
Liczba pobrań58
Data aktualizacji27 mar 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Phraseboard Keyboard ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)