Pięć aplikacji, z którymi zamówisz taksówkę bez dzwonienia

Pięć aplikacji, z którymi zamówisz taksówkę bez dzwonienia

Pięć aplikacji, z którymi zamówisz taksówkę bez dzwonienia
31.12.2015 14:48, aktualizacja: 31.12.2015 18:35

Charakter dzisiejszego wieczoru sugeruje, że wielu z Was będzie wracać do domu późno. Prowadzenie samochodu jest niewskazane, autobus nocny bywa nieciekawy, pozostaje więc skorzystać z usług taksówek. Oto kilka aplikacji, które warto mieć przed wyjściem do miasta. iTaxiiTaxi to prawdopodobnie największa obecnie platforma do zamawiania taksówek. Można z niej skorzystać w ponad stu miastach Polski, zamawiając taksówkę telefonicznie, w aplikacji i na stronie, wybierając najtańszy lub najszybszy przejazd. Ponadto platforma pozwala zapłacić za przejazd kartą lub PayPalem, jeśli zostaną połączone z aplikacją mobilną, oraz w dowolnym momencie ocenić kurs.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W aplikacji znajdziemy mapę, na której można zobaczyć gdzie obecnie znajdują się taksówki, a także obserwować, jak zamówiony transport zbliża się do celu. W iTaxi znajdziemy też takie informacje, jak marka auta, cena przejazdu, czas oczekiwania, ocena kierowcy i wiele innych. Przy zamawianiu można zgłosić potrzebę przewiezienia zwierzaka, większej liczby osób (zamówić busa), poprosić o pojazd klimatyzowany, możliwość nadania przesyłki lub dowozu zakupów. Można także wybrać taksówki, których kierowcy znają języki obce.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

CAB4YOU

CAB4YOU to darmowy system zamawiania taksówek z różnych korporacji, który działa w kilkudziesięciu miastach polski. Aplikacja pozwala zobaczyć samochody na mapie miasta, oszacować czas oczekiwania i cenę kursu. Z jej pomocą można znaleźć taksówkę, która przyjedzie najszybciej lub wybrać najtańszego przewoźnika. Trasę można oczywiście zobaczyć na mapie jeszcze zanim zjawi się samochód.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Przy wyborze taksówki, jeśli dana korporacja daje taką możliwość, można poprosić o większy samochód (kombi lub bus), klimatyzację, możliwość przewozu zwierząt, płatność kartą albo możliwość podróży z taksówkarzem mówiącym po angielsku bądź niemiecku. Przed użyciem aplikacji trzeba potwierdzić numer telefonu kodem, który przyjdzie w SMS-ie.

350170988765931457

Warto też zajrzeć na stronę systemu, gdzie znajdziemy kompletny katalog współpracujących z nim korporacji, a także cenniki i numery telefonów. Można także zamówić taksówkę ze strony.

Pobierz: Android, iOS, wwwmyTaximyTaxi to usługa bardzo podobna do opisanych powyżej, ale zrzeszająca indywidualnych taksówkarzy. W Polsce można zamówić transport przez myTaxi w Warszawie i Krakowie, poza tym można zamówić z jej pomocą taksówkę między innymi w Berlinie, Bonn, Kolonii, Wiedniu, Zurychu, Madrycie, Barcelonie i Waszyngtonie. Warto wspomnieć, że na Wawel auta ze znaczkiem myTaxi jeżdżą od trzech miesięcy.

W usłudze myTaxi można logować się tradycyjnie, albo z użyciem kont Google i Facebooka, dzięki czemu nie ma tu potrzeby potwierdzania numeru telefonu. W aplikacji można podać dane karty płatniczej lub konta PayPal, by płacić za przejazdy. myTaxi jest usługą atrakcyjną między innymi dlatego, że można korzystać ze zniżek i kuponów promocyjnych. Dzięki temu bywa tańsza od „tradycyjnej” taksówki. Opłaca się mieć znajomych i polecać myTaxi dalej.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Podobnie jak w opisanych wyżej usługach, tu także mamy możliwość obserwowania ruchu taksówek po ulicach miast, wyceny kursu, określenia czasu oczekiwania i wybrania dodatkowych opcji, jak możliwość nadania przesyłki, kurs na lotnisko czy przewóz małych zwierząt. Tak samo można zamówić taksówkę w przeglądarce po zalogowaniu na konto.

350170988766324673

Uber

Uber to zdecentralizowana usługa, która w wielu krajach całkowicie zmieniła postrzeganie taksówek. Usługa ta pozwala kierowcom, którzy mają odpowiedni staż i samochód w dobrym stanie technicznym, dołączyć się do działalności taksówkarskiej i czerpać z tego zyski. Warto nadmienić, że kierowcami Ubera zostali między innymi Jimmy Kimmel, znany z amerykańskiej telewizji, oraz deadmau5 – DJ, który swoją muzyką uświetnił premierę Windowsa 8 w Londynie. Klienci z kolei mają dostęp do przejrzystego cennika, możliwości płacenia bez gotówki, dzielenia opłat za przejazdy i oceniania kierowców.

Uber w Polsce działa od ponad roku. Z kierowcami korzystającymi z usługi można przejechać się w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Warto śledzić jego działalność także dlatego, że oferuje usługi niestandardowe – kilka dni temu można było zamówić przewóz choinki do domu. Ponadto, jeśli ktoś sporo podróżuje, może korzystać z tej samej aplikacji w 68 krajach.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W aplikacji można oznaczyć na mapie punkt, gdzie będziemy czekać na transport, a także rozliczyć podróż. Ze względu na specyfikę Ubera niemożliwe jest rezerwowanie taksówki z wyprzedzeniem – możliwe jest zamawianie tylko w chwili, gdy potrzebny jest transport.

BlaBlaCar

Gdy mowa o transporcie samochodowym, nie sposób nie wspomnieć też o usłudze BlaBlaCar. Co prawda nie nadaje się ona do poruszania się po mieście, ale jeśli ktoś szuka towarzystwa na dłuższą trasę, sprawdzi się doskonale.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Za pomocą aplikacji można „umówić się” na wspólny przejazd i podzielić koszty. W aplikacji należy podać trasę oraz preferowane godziny podróży. Jeśli szukamy kogoś z samochodem, zobaczymy listę osób wybierających się w danym kierunku, cenę za miejsce w aucie i dodatkowe informacje na temat pojazdu.

350170988766980033

Jeśli nikt nie jedzie akurat w kierunku, który nas interesuje, można poczekać na powiadomienie o nowej opcji transportu. Aplikacja pokaże je na smartfonie, zaś przy logowaniu przez stronę można poprosić o wysyłanie e-maili z informacjami.

Pobierz: Android, iOS, wwwWymienione wyżej aplikacje to tylko wycinek z bogatej kolekcji produktów transportowych, ale warto się z nimi zapoznać. Zostały wybrane przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność – nie są przywiązane z żadną konkretną firmą i można z nich korzystać w wielu miastach, a z niektórych także poza Polską. Spokojnej podróży!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)