Pięć rozszerzeń do Netfliksa, dzięki którym odkryjesz tę usługę na nowo

Pięć rozszerzeń do Netfliksa, dzięki którym odkryjesz tę usługę na nowo

Pięć rozszerzeń do Netfliksa, dzięki którym odkryjesz tę usługę na nowo
Jan Mentel
21.01.2018 16:39, aktualizacja: 22.01.2018 09:35

Ostatnio testowaliśmy świetne rozszerzenie Super Netflix, którym wycisnęliśmy z Netfliksa ostatnie soki. W sklepie Chrome'a dostępnych jest jest jednak wiele innych rozszerzeń, których funkcji Super Netflix nie posiada. Postanowiliśmy zatem wypróbować i opisać najciekawsze z nich. Co więcej, funkcjonalność rozszerzeń na naszej liście najczęściej się nie dubluje, więc z powodzeniem jednocześnie można korzystać ze wszystkich pięciu.

Video Adjust – regulacja nasycenia, jasności i kontrastu.

Black Mirror w czerni i beli czy może jaskrawy Bojack w psychodelicznych kolorach? Takie efekty można uzyskać dzięki rozszerzeniu Video Adjust. Pozwala ono manipulować obrazem dzięki 3 suwakom kolejno odpowiedzialnym za nasycenie, jasność oraz kontrast. Na pewno dobrą wiadomością dla fanów kina z napisami jest też to, że regulacja obrazu nie obejmuje napisów, przez co bez względu na poziom jasności czy kontrast będą one niezmiennie czytelne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ikona rozszerzenia po dodaniu do przeglądarki Chrome pojawi się w jego interfejsie. Po jej kliknięciu otwiera się okno z 3 suwakami oraz 4 profilami. Są to kolejno oryginalny, ulepszony, skala szarości oraz niestandardowy, który umożliwia naniesienie własnych zmian. Efekty regulacji kontrastu, jasności oraz nasycenia widoczne są bez opóźnień. Zmiany nie wpłyną na wygląd elementów interfejsu, takich jak pasek postępu czy okno podglądu.

Netflix Party – filmowa impreza ze znajomymi

Dzięki Netflix Party, siedząc samemu w pokoju w trakcie seansu, niekoniecznie trzeba czuć się samotnie. Rozszerzenie dodaje konsumpcji ulubionych tytułów społecznościowego aspektu, umożliwiając wielu użytkownikom oglądanie tego samego filmu bądź serialu oraz dyskutowanie. Jakby tego było mało, umieszczone po prawej stronie ekranu okienko pozwala na komentowanie tego, co właśnie dzieje się na ekranie.

Obraz

W skrócie, żeby stworzyć sesje, należy włączyć odtwarzanie filmu, a następnie kliknąć ikonę rozszerzenia, która umieszczona jest w interfejsie Chrome'a. Wyświetli się wtedy okno Create a Netflix Party – po kliknięciu przycisku Start the party stworzony zostanie adres URL sesji, który należy udostępnić innym użytkownikom. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa dla każdego jest posiadanie zainstalowanego rozszerzenia Party Netflix oraz oczywiście dostęp do konta Netlix.

Obraz

Co więcej, twórca imprezy może nadać sobie prawa administratora, dzięki czemu tylko on ma dostęp do funkcji odtwarzania. W przeciwnym razie każdy uczestnik sesji w dowolnym momencie może zatrzymać film czy ponownie włączyć jego odtwarzanie. Niestety, chat nie pozwala na stworzenie nicku, przez co biorący udział mogą dzielić się swoimi wrażeniami wyłącznie anonimowo.

Film scores for Netflix – dostęp do ocen z Filmwebu czy IMDb

Nie zawsze wybór tytułu spośród setek pozycji oferowanych przez Netfliksa jest łatwym zadaniem. W chwilach zwątpienia z pewnością część użytkowników, zanim się na coś zdecyduje, posiłkuje się notą wystawioną na Filmwebie, z kolei inni zasięgają opinii znalezionych na IMDb czy Metracitic.

Obraz

Instalacja rozszerzenia Film scores for Netlix sprawia, że w interfejsie Netlflia tuż przy każdym tytule pojawiać się będą noty. Obsługa rozszerzenia jest również wyjątkowo nieskomplikowana, gdyż ogranicza się wyłącznie do wyboru portalu, z którego można importować średnią ocen. Wśród nich są kolejno Nflix, Filmweb, Metacritic oraz IMDb.

Flix Plus – gdy domyślny interfejs to za mało

Flix Plus to to narzędzie dla tych, którzy twierdzą, że interfejsowi Netlfliksa brakuje konfigurowalności . Modyfikować można zarówno ilość pojawiających się informacji na ekranie, jak i funkcje odtwarzacza. Flix Plus pozwala m.in. na obejrzenie zwiastuna, ukrywanie wybranych sekcji, sprawdzenie ocen na Rotten Tomatoes czy informacji na Wikipedii.

Obraz

By rozpocząć przerabianie interfejsu Netfliksa, po kliknięciu ikony rozszerzenia należy wybrać zakładkę Opcje. W nowej karcie po lewej stronie okna wyświetlonych zostanie 6 sekcji takich jak: Wybór tytułu, Szczegóły tytułu, Odtwarzacz, Moja lista, Historia ocen oraz Wszędzie, gdzie m.in. można dodać obsługę skrótów klawiszowych.

Obraz

Zanim użytkownik naniesie zmiany, w oknie po najechaniu kursorem na (show) pojawi się przykładowa grafika. Z kolei umieszczony na dole przycisk Restore default w szybki sposób pozwala na cofnięcie wszystkich zmian. Możliwości konfiguracji jest naprawdę sporo i poznanie ich wszystkich zajmuje trochę czasu.

FindFlix: Netflix Secret Category Finder – dostęp do ukrytych kategorii

Netflix oferuje wyszukiwanie po kategoriach: wśród nich znajdują się m.in takie podstawowe jak: Sci-Fi & Fantasy, Comedies, czy Action. Cześć z Was na pewno słyszała o tzw. ukrytych kategoriach. Żeby odkryć je wszystkie i zawęzić poszukiwanie do przykładowego Violent Sci-FI Horror Movies potrzebne będzie rozszerzenie FindFlix: Netflix Secret Category Finder.

Obraz

Po kliknięciu ikony wyświetli się okno z polem do wprowadzania tekstu, gdzie wpisujemy szukaną frazę. Haseł jest sporo, jednak nie wszystkie działają. Jak informują twórcy rozszerzenia, powodem niekoniecznie jest błąd a dostępność tytułów w danym regionie. W Polsce przykładem tego może być brak wyników w kategorii Understated Japanese Movies.

Wszystkie rozszerzenia dostępne są na przeglądarkę Google Chrome. Klienty usługi na Androida, iOS-a i mobilnego Windowsa znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)