Piekło zamarzło: tradycyjne Menu Start powróci do Windows 8.1!

Piekło zamarzło: tradycyjne Menu Start powróci do Windows 8.1!
Redakcja

02.04.2014 22:45, aktual.: 03.04.2014 01:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odbywająca się dzisiaj konferencja BUILD przynosi coraz ciekawsze wieści. Najnowsza z nich dotyczy Menu Start dla Windows 8.1. Jak wiadomo, w systemie Windows 8 rolę tego menu przejął nowy ekran startowy wyposażony w kafelki, coraz większą rolę miały odgrywać aplikacje Modern, plan ten jednak chyba się nie udał. Wygląda na to, że w końcu gigant spojrzał w statystyki dotyczące udziału najnowszej wersji systemu, później na opinie internautów i doszedł do wniosku, że Menu Start jednak musi wrócić. W nieco innej, odświeżonej formie, ale jednak.

Obraz

Nowa wersja zaprezentowana na wspomnianej konferencji stanowi bardzo ciekawe połączenie rozwiązania stosowanego we wcześniejszych edycjach z całą koncepcją Modern. Z tego co możemy zobaczyć, oprócz standardowej listy otwieranych aplikacji znajdziemy tam również… tak, kafelki, w wypadku których będziemy mogli nawet zmieniać rozmiar i które zachowają formę animowanego informowania nas np. o ilości nowych wiadomości email czy liczbie aplikacji możliwych do zaktualizowania. Kolejna zmiana o jakiej wiadomo to możliwość otwierania aplikacji Modern w okienkach na zwykłym pulpicie, nie będzie już konieczne korzystanie z nich zawsze w trybie pełnoekranowym jak ma to obecnie miejsce. Odświeżone menu start ma pojawić się w kolejnej aktualizacji dla Windows 8.1. Czy będzie to Windows 8.2, czy już nawet Windows 9, tego jeszcze nie wiadomo.

Co oznacza ten krok dla samych użytkowników? Osoby, które znienawidziły najnowszą edycję Windowsa za Modern i kafelki stracą swój argument. Może to być katalizator do aktualizacji systemu. Firma wielokrotnie próbowała przekonać chociażby użytkowników Windows XP, którego oficjalne wsparcie kończy się już w tym miesiącu do aktualizacji, jednocześnie natomiast utrudniała wybór np. Windows 7. Całkiem możliwe, że po tej zmianie wiele osób zdecyduje się na zmianę systemu, który nie będzie już tak napastował ich wieloletnich przyzwyczajeń. Aktualne menu nadal ma być dostępne, rozwijane w stylu znanym od lat ma być z kolei włączane opcjonalnie przez użytkownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)