Pierwsza aktualizacja iOS-a 12 dostępna: Apple usuwa problem z ładowaniem iPhone'ów

Pierwsza aktualizacja iOS‑a 12 dostępna: Apple usuwa problem z ładowaniem iPhone'ów

iOS 12 otrzymał pierwsze poprawki. (depositphotos)
iOS 12 otrzymał pierwsze poprawki. (depositphotos)
08.10.2018 20:45, aktualizacja: 08.10.2018 21:07

Użytkownicy iPhone’ów, którzy doświadczyli problemu z ładowaniem, nie muszą czekać do większej aktualizacji iOS-a 12. Apple udostępniło właśnie mniejszą poprawkę. Usuwana ona także inne błędy.

Rozmiar aktualizacji to około 157 MB (iPhone Xs). Jeśli komunikat o dostępności aktualizacji nie pojawił się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

iOS 12.0.1 nie wprowadza żadnych nowych funkcji. Na większe zmiany użytkownicy iUrządzeń będą musieli poczekać do wersji 12.1, która doda grupowe rozmowy FaceTime i sporą paczkę nowych emoji. Aktualizacja skupia się na eliminacji odkrytych błędów. Apple oficjalnie informuje, że wreszcie został usunięty problem, w wyniku którego ładowanie niektórych nowych iPhone’ów XS nie rozpoczynało się natychmiast po podłączeniu przewodu Lightning.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Rozwiązany został również problem, który mógł powodować łączenie się iPhone’ów XS z siecią 2,4 GHz zamiast 5 GHz. Przywrócone zostało pierwotne położenie klawisza „.?123” na klawiaturze iPada. Aktualizacja usuwa także błąd, który blokował wyświetlanie napisów w wybranych aplikacjach wideo. Usunięty został też problem z łącznością Bluetooth.

iOS 12 został udostępniony 17 września. Apple skupiło się na optymalizacji i poprawie stabilności. Jak widać, nie udało się jednak uniknąć błędów. Największy z nich właśnie został wyeliminowany, a przynajmniej taki zapis pojawił na liście dołączonej do aktualizacji 12.0.1. Na moim iPhonie Xs problem z ładowaniem nie występował, nie mogę więc sprawdzić, czy aktualizacja faktycznie pomaga. Odpowiedź powinniśmy jednak poznać w ciągu najbliższych dni, gdy większość użytkowników zainstaluje aktualizację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)