Pierwsze audiobooki już w Google Play, ale Polacy mają prawo być rozczarowani

Pierwsze audiobooki już w Google Play, ale Polacy mają prawo być rozczarowani
24.01.2018 18:07
Pierwsze audiobooki już w Google Play, ale Polacy mają prawo być rozczarowani

W przeciągu kilku dni i bez wcześniejszych, wyraźnych zapowiedzi, w Sklepie Play na Androidzie pojawiły się książki audio. Z początku informacja o planowanym uruchomieniu biblioteki audiobooków była tylko domniemaniem na podstawie analizy kodu aplikacji, ale wystarczyła niecała doba od tego momentu, by funkcjonalność rzeczywiście pojawiła się w programie. Od teraz można więc kupować w Książkach Play audiobooki, podobnie jak dotychczas wersje do czytania.

Chociaż Sklep uruchomiony został nieco z zaskoczenia, jeszcze wczoraj zwrócić można było uwagę na pustki w kategorii audioksiążek, gdy zaglądało się do niej z polskojęzycznego konta użytkownika. Dzisiaj sytuacja jest inna: Polacy mają już dostęp do co najmniej kilkudziesięciu propozycji, ale niestety – żadnej w języku polskim.

350209327338121153

Na tę chwilę nie wiadomo, czy jest to tylko tymczasowe, czy też Google nie planuje w najbliższym czasie umieszczać w bibliotece książek czytanych po polsku. Tak czy inaczej szkoda, że dopiero co uruchomiony Sklep w zasadzie nie jest wartościową propozycją dla użytkowników z Polski, a przynajmniej tej części (zapewne większości), która woli słuchać audiobooków w rodzimym języku.

Pomijając dostępność polskich propozycji, warto zwrócić również uwagę na ceny. Te w części przypadków trudno uznać za atrakcyjne. Przykładem niech będzie The Stranger autorstwa Harlan Coben: e-Book w Sklepie Play kosztuje nieco ponad 26 złotych, zaś za książkę audio przyjdzie zapłacić niemal 110. Zdarzają się jednak także sytuacje odwrotne – audiobook pierwszej części Harry'ego Pottera to wydatek niespełna 30 złotych, zaś e-Book kosztuje o ponad 10 złotych więcej.

Książki Play dla Androida można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)